Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyskúšajte náš
e-shop »

5 krokov, ako sa dostať do vášho záhradného domčeka už túto zimu

Zasnežená chalupa
Publikované 29.01.2019 14:04

Pozeráte sa cez okno do vašej záhrady. Tešíte sa z čerstvo napadnutého snehu. Následne smutne upriete zrak na váš záhradný domček. Zíva prázdnotou. Ale prečo? Veď stačí niekoľko úprav, aby ste v ňom mohli tráviť čas po celý rok. Nasledujte týchto 5 krokov, ktoré vás dostanú dnu už túto zimu.

Zateplenie

Prečítajte si náš jednoduchý návod, ako zatepliť záhradný domček. Zatepliť zvnútra ho predsa môžete aj cez zimu. Najlepšie sa vám bude pracovať počas suchších dní. Zožeňte si potrebné materiály a naplánujte si prácu podľa predpovede počasia.

Zateplenie budovy, samozrejme, teplo nevyrába, iba udržuje. Preto budete potrebovať výhrevné teleso. Príjemnou klasikou sú krbové kachle. Na vykurovanie však môžete použiť aj olejový radiátor alebo teplovzdušný konvektor. Olejový radiátor má síce pomalší nábeh, ale lepšie kumuluje teplo, takže je vhodnejší na dlhší „pobyt“ v domčeku. Pokiaľ vám stačí rýchle teplo iba na hodinku – dve, odporúčame vám teplovzdušný konvektor či menší „fukár“.

Umelý plameň

V prípade, že v montovanom domčeku ešte nemáte zavedenú elektrinu, natiahnite elektrickú predlžovačku z garáže či z domu.

Osvetlenie

A znovu sme pri tej elektrine. Je proste nevyhnutnou súčasťou vášho pobytu v domčeku počas zimy. Nielen kvôli teplu, ale hlavne svetlu. Mimochodom, už aj vy sa tešíte, keď sa bude vonku stmievať neskôr ako o 16-tej? :) 

Rozvod elektriny v garáži

Elektrická prípojka je viacúčelová, avšak v zime môže byť problém prekopať sa cez zamrznutú zem. Zatiaľ môžete využiť alternatívne svietidlá – romantické sviečky, retro petrolejové lampy alebo moderné LED svetlá na baterky či s akumulátorom.

Biele sviečky

Vybavenie

Tak toto závisí iba od vás. Podľa toho, ako plánujete využívať váš domček. Pokiaľ hľadáte inšpiráciu, prečítajte si naše 3 konkrétne tipy, čo vybudovať vo vašom domčeku.

Útulné prvky 

Ak ste sa rozhodli urobiť si útočisko iba pre seba (ďaleko a predsa tak blízko vašej rodiny), týchto pár vecí dotvorí príjemnú atmosféru vnútri domčeka. Pohodlné kreslo, interiérové rastlinstvo, štýlové záclony či koberec. Záclony a koberec sú doplnky, ktoré navyše napomáhajú udržiavať teplo. Hľadáte dizajnovú vychytávku? Čo tak biokrb? Napriek tomu, že v skutočnosti nevykuruje, vytvára aspoň príjemné teplé svetlo.

Rastliny v bielej miestnosti

Rastliny v bielo zariadenej miestnosti

Rastlina pri drevenom hojdaciom kresle

Údržba exteriéru

Či už domček cez zimu využívať budete, alebo nie, odporúčame vám urobiť aspoň drobnú údržbu jeho exteriéru. Napríklad odkvapové ríny si vyžadujú vašu pozornosť. Prečítajte si, ako predísť zamrznutému odkvapu, aby vám ho mráz nepoškodil. Taktiež by ste sa v čase extrémnych snehových prehánok mali sem-tam pokúsiť odstrániť sneh zo strechy domčeka, aby sa pod náporom neprepadla. Prípadne odhádžte sneh spred dverí a chodníčka. Hneď bude vyzerať ako rozprávková chalúpka.

Zasnežená príroda

Zdroj (Source):
https://litupcandleco.com/
https://nonagon.style/
https://sk.pinterest.com/
http://www.goodwp.com/
http://pictures.4ever.eu/