Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyskúšajte náš
e-shop »

Prestrešenie vchodu do domu

Konfigurovať prístrešok GARDEON

V suchu a v pohodlí za každého počasia

Predstavte si celkom bežnú situáciu: Stojíte pred vstupnými dverami a márne sa pokúšate nájsť kľúče od domu. Pod pazuchou notebook, v jednej ruke taška s nákupom, v druhej dáždnik. Vonku je typický sychravý november, nepríjemný severák vám lomcuje dáždnikom a za golier vám stekajú chladné kvapky dažďa. Nepríjemná predstava? Príchod domov pritom nemusí byť podobne dramatický ani v nevľúdnom počasí – ak máte priestor pred vstupnými dverami chránený strechou, prípadne aj stienkou, ktorá vytvára bezpečné závetrie.

Perfektné riešenia v tomto smere ponúkajú montované prístrešky nad vchodové dvere GARDEON, a to ako pri novostavbách, tak aj pri rekonštrukciách starších stavieb. Vďaka svojmu čistému estetickému vzhľadu sa hodia k rôznym typom rodinných domov, ktorým sa dokážu prispôsobiť aj farebne. Majú odolnú a trvácnu oceľovú konštrukciu, takže vám budú spoľahlivo slúžiť po mnoho rokov, a vieme vám ich zrealizovať naozaj rýchlo a za priaznivú cenu.

Praktická konštrukcia, ktorá sa vám prispôsobí

Konštrukcia našich prístreškov sa skladá zo 4 až 8 oceľových stĺpikov s rozmermi 10 × 10 cm, na ktorých je osadená pultová strecha s miernym sklonom (počet stĺpikov sa líši v závislosti od veľkosti prístreška). Stĺpiky sú umiestnené vždy symetricky tak, že na každej strane prístrešku sú podľa jeho veľkosti 2, 3 alebo 4 stĺpiky. Strechu tvoria oceľové nosníky, na ktorých je ukotvená plechová strešná krytina, okraje strechy sú elegantne začistené atikou.

Prístrešky GARDEON teda tvorí samostatne stojaca oceľová konštrukcia, ktorá nie je kotvená ani do samotného domu, ani do iných budov, múrov či stien. Žiaden zo stĺpikov sa nevynecháva, v prípade potreby ich však vieme farebne prispôsobiť tak, aby ladili s omietkou a na pohľad s ňou splývali. Výhodou takéhoto riešenia je, že samostatne stojaci prístrešok rodinný dom staticky nezaťažuje ani mechanicky neovplyvňuje. Dopĺňa ho však funkčne a esteticky. A keďže pevné spojenie medzi prístreškom a domom neexistuje, nemôže spoj medzi dvoma rôznymi konštrukciami pracovať či praskať.

Vďaka premyslenej a pritom jednoduchej konštrukcii majú naše prístrešky nad vchodové dvere čistý elegantný vzhľad, takže sú univerzálne a hodia sa ku každému typu rodinného domu – či už ide o klasiku, alebo modernú architektúru. Ich farebnosť pritom vieme prispôsobiť domu aj vašim predstavám – okrem štandardnej neutrálnej farebnosti, ktorá ladí s väčšinou dnešných stavieb, je za príplatok v ponuke aj úprava práškovou farbou podľa vzorkovníka RAL.

Konfigurovať prístrešok GARDEON

Šikovné riešenia na rôzne situácie

Náš konštrukčný systém umožňuje vytvoriť prístrešky rôznych rozmerov – či už potrebujete pred vchodom len malú striešku, alebo väčší zastrešený priestor, kde sa dá odložiť napríklad detský kočík, trojkolka či bicykel, alebo by ste chceli prekryť niekoľkometrový chodník, ktorý vedie do vstupných dverí k prístrešku pre auto. V našej ponuke nájdete širokú škálu štandardných rozmerov, no vieme vám zhotoviť aj prístrešok s rozmermi na mieru podľa vašich požiadaviek.

Potrebujete okrem zastrešenia priestoru pred vstupnými dverami aj stenu, ktorá by vás chránila pred prevládajúcim vetrom, alebo pred pohľadmi od susedov či z ulice? Presne na to sú určené voliteľné stenové panely, ktoré dopĺňajú konštrukčný koncept našich prístreškov a možno ich osadiť podľa potreby na rôzne strany prístreška. Stenové panely tvorí nenápadný rám a štýlová výplň buď z kovového, alebo z dreveného latovania. Na výber sú panely so šírkou 1 alebo 1,2 m, pričom medzi panelom a zemou, a tiež medzi panelom a strechou, je vždy úzka medzera.

Kvalitné, odolné a bezúdržbové prístrešky nad vchodové dvere

Montované oceľové prístrešky GARDEON umožňujú vytvoriť praktické prekrytie priestoru pred vstupnými dverami rýchlo, čisto a za veľmi príjemnú cenu. Ich ďalšími výhodami sú kvalitné vyhotovenie, dlhá životnosť a bezúdržbovosť.

Naše prístrešky sú vyrobené z trvácnych certifikovaných materiálov, čo je zárukou ich dlhej životnosti. Oceľové prvky majú prirodzene vysokú stabilitu a únosnosť, spoľahlivú a trvácnu ochranu proti poveternostným vplyvom im poskytuje žiarové pozinkovanie. To zabezpečuje mimoriadnu odolnosť celej konštrukcie. Prístrešky vďaka tomu dlhodobo odolávajú nepriazni počasia a strecha znesie aj nápor snehu.

Ďalšou prednosťou našich montovaných oceľových konštrukcií je ich bezúdržbovosť – prístrešok si teda ani po rokoch nevyžaduje žiaden náter, ošetrenie či inú údržbu. Prípadné ušpinenie stačí očistiť vodou, napríklad pomocou tlakového čističa.

Prístrešky GARDEON predstavujú jednoduché, no účelné riešenie zastrešenia nad vstupnými dverami. Sú pritom nielen praktické, ale aj estetické, a zároveň kvalitne vyhotovené, z čoho vyplýva ich odolnosť a bezúdržbovosť. S našimi prístreškami nad vchodové dvere môžete mať navyše zastrešenie priestoru pred vstupom domu zrealizované rýchlo a za priaznivú cenu.

V základnej cene je zahrnuté

  • Dvojité žiarové pozinkovanie kovovej konštrukcie stavby
  • Vonkajšia povrchová úprava stĺpov - akrylátová Švajčiarska omietka KABE Permuro alebo prášková farba RAL
  • Kompletná strešná konštrukcia - oceľové nosníky, trapézová strešná krytina MASLEN a atika
  • Spojovací materiál a kotviaca technika švédskeho výrobcu ASTON
garáže na mieru podľa vašich predstáv
Konfigurovať prístrešok GARDEON

ROZMERY

Základný rozmer prestrešenia vchodu do domu s pultovou strechou je 1500 x 500 mm, s výškou 2420 mm.

 

Na základe vašich požiadaviek je prístrešok možné upraviť do šírky, hĺbky a výšky. Informácie o všetkých kombináciách typizovaných rozmerov nájdete v našom konfigurátore.

PRÁŠKOVÉ FARBY RAL

Základné práškové farby RAL: biela – 9016, hnedá – 8029, antracitová – 7016, biely hliník – 9006.

ATIKA - vrchný krycí plech

Atika je vrchný krycí dekoračný prvok prístrešku s modernou povrchovou vrstvou PVC.

Základné farby atiky: biela, hnedá, antracitová, tehlová.

GARDEON THERMOPANEL KRYTINA - DOPLATKOVÁ VÝBAVA

Dizajnovú strechu Gardeon Thermopanel s izoláciou, zo spodnej strany pohľadovo impregnovanú bielym nástrekom. Zabraňuje prehrievaniu strechy, kondenzácii a nepríjemnému zvuku v prípade silného dažďa.

Gardeon Thermopanel krytina dodávaná pri prístreškoch s pultovou strechou vyniká vysokou stabilitou a pevnosťou:

  • nosnosť strechy je 125 kg/m2
  • dá sa zvýšiť až na 250 kg/m2

V ponuke sú 3 farby izolovanej krytiny: biela, hnedá, antracitová.

KRYTINA

Štandardná krytina dodávaná pri prístreškoch s pultovou strechou je pozinkovaná krytina trapézového profilu.

V ponuke sú 4 farby strešnej krytiny, v rovnakých farbách ako atika: biela, hnedá, antracitová, tehlová.

Drevené výplne

Steny, ktoré chcete mať uzavreté, doplníme trendovou výplňou s dreveným latovaním.

KOVOVÉ VÝPLNE

Trendová výplň s atraktívnym kovovým dekorom pre maximálny pocit súkromia.

OMIETKA

Použitím švajčiarskej akrylátovej omietky KABE tvoria naše prístrešky GARDEON dokonalú imitáciu murovaných stavieb. V ponuke máme 9 základných farieb omietok a viac ako 300 dizajnových farieb z palety KABE, čím prístrešok zladíme s vašim okolím.

Základné farby omietky (bez doplatku): biela, piesková, kukuricová, béžová, tehlová, hnedá, svetlo šedá, tmavo šedá, zelená.


Potrebujete poradiť?

Napíšte nám na email info@gardeon.sk alebo zatelefonujte na našu infolinku +421 43 455 53 33 a my vám radi poradíme s výberom.

Viac fotografií nájdete na našom Facebooku | GARDEON