Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyskúšajte náš
e-shop »

Pergola INDIVIDUAL

Konfigurovať pergolu INDIVIDUAL

Máte presnú predstavu? Máme pre vás individuálne riešenie

Potrebujete v záhrade miesto chránené pred páliacim slnkom aj pred nepriazňou počasia a máte o ňom presnú predstavu? Nevyhovujú vám štandardné rozmery? Chceli by ste pergolu, ktorá zaujme nezvyčajnými farbami? Všetky vaše požiadavky vieme splniť naším programom pergol INDIVIDUAL.

Jednoduché a čisté línie

Základom všetkých našich pergol je jednoduchá a odolná konštrukcia: na stĺpoch zo žiarovo pozinkovanej ocele s rozmermi 100 × 100 mm je osadená plochá strecha elegantne ukončená atikou. Pergoly INDIVIDUAL pritom poskytujú veľkú variabilitu pokiaľ ide o rozmery aj o farebnosť – veľkosť prestrešenia prispôsobíme na mieru vašim požiadavkám, rovnako ako farebný odtieň konštrukcie, ktorý si môžete zvoliť tak, aby pergola ladila s domom či ďalšími záhradnými prvkami.

Pergoly INDIVIDUAL vieme podľa vášho individuálneho želania doplniť aj o dizajnové výplne, ktoré pomôžu vytvoriť príjemné miesto chránené pred vetrom alebo nevítanými pohľadmi.

Výplne tvorí trendové drevené latovanie, ktoré môže byť ošetrené buď bezfarebným olejom, alebo náterom v odtieni podľa vášho výberu. A ak potrebujete vyrovnať výškové rozdiely v podklade, môžete si zvoliť výškovo nastaviteľné stĺpy s tzv. HAP systémom, ktorý umožňuje vysúvanie časti stĺpa.

Izolovaná strecha, ktorú oceníte najmä počas horúcich dní

Vybrať si môžete aj typ zastrešenia. Popri základnej plochej streche s trvácnou oceľovou konštrukciou a krytinou z trapézového plechu je to najmä zateplená strecha THP. V streche THP je integrovaná progresívna izolácia z PIR peny, ktorá zlepšuje jej tepelnoizolačné aj zvukovoizolačné vlastnosti – priestor pod strechou sa vďaka tomu menej prehrieva a utlmí sa aj zvuk dažďových kvapiek dopadajúcich na krytinu.

 

Zároveň sa zvyšuje tiež stabilita a pevnosť prestrešenia – kým nosnosť základnej strechy je 125 kg/m2, pri THP streche dá sa zvýšiť až na 250 kg/m2. Spodnú stranu strechy THP chráni odolný nástrek v bielej farbe, jej vrchnú stranu si môžete vybrať okrem štandardnej bielej aj v hnedom alebo antracitovom vyhotovení.

Farebnosť nosníkov vám na požiadanie zladíme s odtieňom stĺpov pregoly.

Ďalšou možnosťou je presvetlenie priestoru pod pergolou. Najmä pod väčšími pergolami totiž môže byť nedostatok prirodzeného denného svetla, čomu sa dá šikovne predísť vložením priehľadných častí strešnej krytiny. Na tento účel ponúkame optimálne riešenie – štandardnú krytinu z trapézového plechu skombinujeme s pásmi z priehľadného polykarbonátu.

Premyslená konštrukcia našich montovaných pergol umožňuje mimoriadne rýchlu realizáciu a hotová pergola je odolná a má mimoriadne dlhú životnosť. Jej podstatou sú totiž kvalitné certifikované materiály, pričom všetkým oceľovým prvkom poskytuje spoľahlivú a dlhodobú ochranu žiarové pozinkovanie, ktoré spolu s povrchovou úpravou zaisťuje ich vysokú odolnosť proti poveternostným vplyvom.

Popri odolnosti je však veľkou výhodou našich montovaných stavieb aj bezúdržbovosť – na rozdiel od drevených konštrukcií totiž nemusíte montovanú oceľovú pergolu natierať ani inak ošetrovať.

Pultová strecha pergoly môže byť vyspádovaná:

  • dozadu (štandard)
  • dopredu
  • na ľavú stranu
  • na pravú stranu

Výška spádu (rozdiel medzi dvoma protiľahlými stranami s najmenšou a najväčšou výškou) je 13 cm.

Konfigurovať pergolu

Antracitová pergola na posedenie s nabíjačkou na elektrobicykle


Pozrite si nižšie všetky možnosti úprav a doplnkov a nechajte si od nás vypracovať nezáväznú cenovú ponuku na montovanú pergolu.


 

V základnej cene je zahrnuté

  • Kompletná strešná konštrukcia - oceľové nosníky, trapézová strešná krytina MASLEN a atika
  • Dvojité žiarové pozinkovanie kovovej konštrukcie stavby
  • Vonkajšia povrchová úprava stĺpov - akrylátová Švajčiarska omietka KABE Permuro alebo prášková farba RAL
  • Spojovací materiál a kotviaca technika švédskeho výrobcu ASTON
garáže na mieru podľa vašich predstáv
Konfigurovať pergolu

ROZMERY

Základný rozmer pergoly s pultovou strechou je 2000x2000mm, so svetlou výškou 2290mm, so spádom strechy 2440/2310mm.

Na základe vašich požiadaviek je pergolu možné rozšíriť do šírky, hĺbky a výšky. Informácie o všetkých kombináciách typizovaných rozmerov nájdete v našom konfigurátore.

Svetlá výška [mm]: 2160, 2290, 2420 (max. výška cca. 2800)
Hĺbka [mm]: 2000, 2500, 3000, 3500, 4000
Šírka [mm]: 2000, 3000, 3500, 4000, 4500, 5000, 5800

PRÁŠKOVÉ FARBY RAL

Základné práškové farby RAL: biela – 9016, hnedá – 8029, antracitová – 7016, biely hliník – 9006.

ATIKA - vrchný krycí plech

Atika je vrchný krycí dekoračný prvok pergoly s modernou povrchovou vrstvou PVC.

Základné farby atiky: biela, hnedá, antracitová, tehlová

THP KRYTINA - doplatková výbava

Dizajnovú strechu thermopanel s izoláciou, zo spodnej strany pohľadovo impregnovanú bielym nástrekom. Zabraňuje prehrievaniu strechy, kondenzácii a nepríjemnému zvuku v prípade silného dažďa.

THP krytina dodávaná pri pergolách s pultovou strechou vyniká vysokou stabilitou a pevnosťou:

  • nosnosť strechy je 125 kg/m2
  • dá sa zvýšiť až na 250 kg/m2

V ponuke sú 3 farby izolovanej krytiny: biela, hnedá, antracitová.

KRYTINA

Štandardná krytina dodávaná pri pergolách s pultovou strechou je pozinkovaná krytina trapézového profilu.

V ponuke sú 4 farby strešnej krytiny, v rovnakých farbách ako atika: biela, hnedá, antracitová, tehlová.

Drevené výplne

Steny, ktoré chcete mať uzavreté, doplníme trendovou výplňou s dreveným latovaním.

Kovové výplne

Trendová výplň s atraktívnym kovovým dekorom pre maximálny pocit súkromia.

OMIETKA

Použitím švajčiarskej akrylátovej omietky KABE tvoria naše pergoly dokonalú imitáciu murovaných stavieb. V ponuke máme 9 základných farieb omietok a viac ako 300 dizajnových farieb z palety KABE, čím pergolu zladíme s vašim okolím.

Základné farby omietky (bez doplatku): biela, piesková, kukuricová, béžová, tehlová, hnedá, svetlo šedá, tmavo šedá, zelená.

Konfigurovať pergolu

Viac fotografií nájdete na našom Facebooku | GARDEON