Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyskúšajte náš
e-shop »

Príslušenstvo a doplnky k pergolám

Postaviť svoju pergolu

Široké možnosti na splnenie rôznych požiadaviek

Hľadáte šikovné riešenie na vytvorenie chráneného miesta na záhrade, vhodného na oddych či posedenia s rodinou a priateľmi? Práve ste ho našli. Naše oceľové montované pergoly sú praktické, trvácne, estetické a vďaka množstvu variácií všestranné. To všetko navyše ponúkajú za veľmi priaznivú cenu.

Všetky naše montované pergoly sú vyrobené z kvalitných certifikovaných materiálov, čo zaručuje ich dlhú životnosť. Ich základom je robustná samonosná konštrukcia, ktorú tvorí 4 alebo 6 stĺpov zo žiarovo pozinkovanej ocele s rozmermi 100 × 100 mm, a plochá strecha elegantne ukončená atikou.

 

Dvojité žiarové pozinkovanie pritom poskytuje všetkým oceľovým prvkom pergoly spoľahlivú a najmä dlhodobú ochranu. Spolu s povrchovou úpravou v omietke alebo v modernej práškovej farbe podľa vzorkovníka RAL, zabezpečuje ich vysokú odolnosť proti poveternostným vplyvom. Všetky pergoly z našej ponuky sú vhodné do našich klimatických podmienok.

Popri odolnosti a dlhej životnosti konštrukcie vás určite poteší aj jej bezúdržbovosť. Pergolu od nás nemusíte natierať ani inak ošetrovať. Prípadné ušpinenie stačí očistiť vodou so saponátom, alebo napríklad pomocou tlakového čističa.


Pozrite si nižšie všetky možnosti úprav a doplnkov a nechajte si od nás vypracovať nezáväznú cenovú ponuku na montovanú pergolu.


Postaviť svoju pergolu

Kovová výplň bez údržby

Trendová kovová výplň, ktorá nepotrebuje údržbu

Efektné kovové výplne, ktoré môžu plniť napríklad funkciu exteriérových deliacich prvkov či dizajnových zásten, sú v modernej architektúre čoraz populárnejšie. Teraz ich nájdete aj v ponuke našej firmy – výplňové panely sú vyrobené z tvarovaných oceľových profilov, ktoré sú v štandardnom vyhotovení žiarovo pozinkované. Následne sa na profily nanáša prášková farba s jemnou štruktúrou, ktorá vytvára povrchovú úpravu odolnú proti poškriabaniu (najobľúbenejším odtieňom je RAL 7016 – antracit).

Kovové výplňové panely ponúkame vo veľkosti od rozmeru 1000 × 1900 mm a 1200 x 1900 m m (šírka × výška), jednotlivé vodorovné elementy majú hrúbku 19 mm a výšku 90 alebo 110 mm.

Trendové kovové výplne efektne dotvárajú dizajn našich montovaných stavieb GARDEON. Predstavujú pritom nielen elegantné, ale aj cenovo výhodné a trvácne riešenie – garantujeme ich dokonalú odolnosť proti vonkajším vplyvom a jednoznačnú bezúdržbovosť. To znamená, že ani v budúcnosti nebudete musieť obnovovať ich povrchovú úpravu.

DIZAJNOVÉ DREVENÉ VÝPLNE

Súkromie a komfort si môžete zvýšiť pomocou stenových výplní, ktoré vám osadíme na želané miesta medzi stĺpmi. Výplne tvorí trendové vodorovné latovanie zo smrekového dreva, ktoré je v základnom variante ošetrené olejom.


Ošetrenie ochranným olejom na drevo je zahrnuté v cene výplne.

STRECHA GARDEON THERMOPANEL

Strecha Gardeon Thermopanel má sendvičovú konštrukciu z thermopanelov s integrovanou izoláciou z progresívnej PIR peny. To zlepšuje jej tepelnoizolačné vlastnosti a zároveň zvyšuje stabilitu a pevnosť prestrešenia (nosnosť základnej strechy je 125 kg/m2, pri streche Gardeon Thermopanel dá sa zvýšiť až na 250 kg/m2). 


Doplatok na strechu Gardeon Thermopanel začína na sume od 40,€ s DPH/m2 (výsledná cena sa vypočítava v závislosti od veľkosti pergoly).

TRAPÉZOVÁ STREŠNÁ KRYTINA S ÚPRAVOU DRIPSTOP

Praktické vlastnosti montovaných pergol rozširujú taktiež rôzne varianty zastrešenia. Popri plochej streche s trvácnou konštrukciou z oceľových nosníkov a strešnou krytinou z trapézového plechu, vám ponúkame aj štandardnú krytinu s povrchovou úpravou DRIPSTOP.

Antikondenzačná fólia DRIPSTOP je vyrobená z nespočetného množstva medzi sebou prepojených PES vlákien. Medzi týmito vláknami existujú malé komôrky. Ich účelom je uchovávať kondenzát do tej doby, kým sa po vonkajšom oteplení opäť nevyparí späť do priestoru (cca 500 g /m2 za 6 hodín). Úsporné riešenie na problémy kondenzácie pri pergole s neizolovanou strechou.


Doplatok na systém DRIPSTOP je 8,€ s DPH/m2.

POLYKARBONÁTOVÁ STREŠNÁ KRYTINA

Ďalšou možnosťou je presvetlenie priestoru pod pergolou. Najmä pod väčšími pergolami totiž môže byť nedostatok prirodzeného denného svetla, čomu sa dá šikovne predísť vložením priehľadných častí strešnej krytiny. Na tento účel ponúkame optimálne riešenie – možnosť vloženia pásov z odolného polykarbonátu.


Doplatok na polykarbonátovú strešnú krytinu je 35,€ s DPH/m2.

HAP SYSTÉM

Oceľové stĺpy sú okrem štandardného vyhotovenia dostupné aj vo výškovo nastaviteľnom variante s HAP systémom. Jedná sa o výsuvné papuče prístrešku, ktoré sú schované v v samotnom vnútri stĺpu pergoly. V prípade výškových nerovností je možné papuču výškovo nastaviť až do 15cm.


Doplatok na HAP systém je 50,€ s DPH/1 stĺp (ak teda pergola stojí na 4 stĺpoch, doplatok činí 200,€ s DPH).

MOŽNOSŤ VÝBERU RAL FARBY

Z jednoduchej konštrukcie našich pergol vychádza aj ich čistý, moderný dizajn. Farebnosť tej vašej si pritom môžete vybrať zo vzorkovníka RAL tak, aby ladila s domom či ďalšími záhradnými prvkami. Páčila by sa vám elegantná antracitová konštrukcia, ktorú by dopĺňali decentné hnedé výplňové panely? Žiaden problém! Chceli by ste namiesto štandardných bielych strešných nosníkov radšej konštrukciu v odtieni bieleho hliníka? Aj na tom sa vieme dohodnúť.


Farebné odtiene na mieru pre vás radi naceníme.

Video drevených výplní pre pergolu do záhrady


Aj pri takej jednoduchej záhradnej stavbe akou je pergola je teda možností naozaj dosť. Je ich na vás priveľa a neviete sa rozhodnúť?

Napíšte nám na email info@gardeon.sk alebo zatelefonujte na našu infolinku +421 43 455 53 33 a my vám radi poradíme s výberom.

Nezabudnite prosím priložiť jednoduchý náčrt pôdorysu (uveďte rozmery) a cenovú kalkuláciu od nás obdržíte do jedného pracovného dňa celkom zadarmo. Tešíme sa na váš záujem!

Viac fotografií nájdete na našom Facebooku | GARDEON