Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyskúšajte náš
e-shop »

Ako prebieha montáž radovej garáže?

Za 2 dni hotovo!

Potrebujete bezpečne parkovať 3, 4, alebo viac áut? Sú súčasťou vášho vozového parku aj veľké nákladné autá, pre ktoré by sa vám zišli spoľahlivo chránené parkovacie miesta? A potrebovali by ste ich čím skôr? Tak potom sú pre vás ideálnou voľbou radové garáže GARDEON, ktoré ponúka naša rodinná firma – pevnú montovanú stavbu s dohodnutými rozmermi vieme zrealizovať doslova za niekoľko hodín. Stabilná oceľová konštrukcia pritom poskytne spoľahlivú ochranu pre všetky vozidlá i vybavenie, ktoré bude vnútri. K výhodám našich montovaných radových garáží patrí aj cena, ktorá je pri hromadnej výstavbe veľmi priaznivá.

Chceli by ste vedieť, ako bude montáž vašej garáže prebiehať a čo vás pri nej čaká? Pozrite si výstavbu garáží v Trenčianskych Tepliciach, ktorú naša partia montážnikov zvládla za dva dni.


Skôr, než sa montážnici pustia so stavby, musí byť pripravený stabilný podklad, do ktorého sa konštrukcia garáží ukotví. Vhodná je napríklad vodorovná betónová plocha s dohodnutými rozmermi a parametrami. 

V stanovenom termíne privezieme na určené miesto všetko potrebné – od konštrukčných dielov cez spojovací materiál až po montážne náradie. Keďže všetko dovezieme na malých nákladných autách do 3,5 tony a pri montáži nepoužívame ťažkú techniku, ani pri výstavbe veľkých radových garáži nepotrebujeme zvláštnu plochu a neobmedzíme dopravu v okolí.

Panely, ktoré budú tvoriť steny garáže, vynosia naši montážnici ručne na pripravený podklad.

Samonosné stenové panely sa popri vynášaní zároveň priebežne stavajú na správne miesto a postupne sa navzájom spájajú, takže garáž doslova rastie pred očami.

Všetky montážne diely sú do detailu a presne pripravené vo výrobe, a to vrátane povrchových úprav z vonkajšej aj vnútornej strany stenových panelov. V prípade potreby môžu byť podľa dohody v stenách garáže vopred prichystané aj otvory na okná, svetlíky či dvere.

Vonkajší povrch oceľových stien je už z výroby upravený odolnou akrylátovou omietkou, vďaka čomu sú montované garáže GARDEON na prvý pohľad na nerozoznanie od murovaných stavieb. Ich realizácia je však na rozdiel od klasického murovania veľmi rýchla a čistá.

Po zostavení obvodových stien sa nad otvory pre garážové brány osadia horizontálne čelné panely. Tie uzavrú a spevnia jednotlivé stenové konštrukcie.

Nasleduje kontrola presnosti umiestnenia. Keď je všetko na správnom mieste, stenové panely sa ukotvia k podkladu. Keďže pracujeme s profesionálnym akumulátorovým náradím renomovanej značky HILTI, pri práci sa zaobídeme bez elektrickej prípojky.

Spojovacie a kotviace prvky z kvalitnej vysokopevnostnej pozinkovanej ocele prispievajú k stabilite a odolnosti celej montovanej konštrukcie. Jej parametre sú overené statickým výpočtom.

V prípade potreby sa k stenám doplnia ďalšie konštrukčné prvky podľa statického návrhu. Napríklad pri väčších rozponoch veľkopriestorových garáží býva súčasťou strešnej konštrukcie aj pozdĺžny oceľový nosník podopretý stĺpikmi.

V prvý večer stoja steny garáží pevne na svojom mieste, ráno sa bude v práci pokračovať.


Ďalším krokom je montáž nosnej konštrukcie strechy. Jej základ tvoria priečne nosníky z oceľových I profilov, ktoré sa podľa projektu priskrutkujú k stenám garáže alebo k pozdĺžnym nosníkom.

Trvácnu povrchovú úpravu všetkých prvkov kovovej konštrukcie tvorí dvojité žiarové pozinkovanie, ktoré ich dlhodobo chráni pred nepriaznivými vplyvmi.

Na konštrukciu z I nosníkov sa upevní trapézová strešná krytina, ktorá sa po obvode začistí atikou.

Popri montáži strešnej krytiny sa už pracuje aj na osadení garážových brán – upevnia sa ich kotviace prvky a vodiaci systém.

Ďalší členovia montážneho tímu zároveň osadia do stien garáží objednané príslušenstvo, ako sú okná či bočné dvere.

Stavba sa blíži do finále – nasleduje osadenie garážových brán (v tomto prípade sekcionálnych). Samozrejme, každú bránu treba presne nastaviť a spojiť s pohonom, aby všetko fungovalo tak, ako má.

Už len doladiť posledné detaily, a praktická radová garáž, ktorá má zároveň aj estetickú kvalitu, je hotová.

Montáž radových garáží Nové Mesto nad Váhom