Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyskúšajte náš
e-shop »

Ako prebieha montáž sedlovej strechy na garáž?

Montované plechové garáže GARDEON môžu mať nielen pultovú, ale aj šikmú strechu. Zaujíma vás, ako presne vyzerá, z čoho je postavená a ako sa montuje? Pozrite sa, ako prebiehala stavba našej vzorovej garáže so sedlovou strechou.Takýto typ stavieb sa preto hodí najmä k vidieckym rodinným domom s podobným tvarom zastrešenia. Šikmá strecha má však aj praktické výhody – vďaka väčšiemu sklonu optimálne odvádza dažďovú vodu a výborne zvláda aj zaťaženie snehom.

Chceli by ste vedieť, ako bude prebiehať montáž podobnej garáže na vašej záhrade? Pozrite sa, ako sme stavali garáž so šikmou strechou v našom showroome v Turčianskom Ďure. Ak ste zvedaví aj na výsledok, budeme radi, ak si ho prídete pozrieť osobne.

Celá stavba začína rovnako, ako pri iných typoch garáží – zostavením samonosných stenových panelov na pripravenom podklade. (Ako prebieha montáž garáže si môžete pozrieť na tejto podstránke). Konštrukcia sedlovej strechy sa však od pultovej líši.

Video z montáže sedlovej strechy.

Nosnú konštrukciu sedlovej strechy tvoria priehradové nosníky z pozinkovaných oceľových profilov. Základný tvar profilov spolu s priehradovou formou nosníka dávajú celej streche mimoriadnu pevnosť a vysokú stabilitu, kvalitné galvanické pozinkovanie zas dlhodobo chráni kovové prvky pred nepriaznivými vplyvmi vlhkosti a teplotných zmien.

Montážnici upevnia v pravidelných rozstupoch strešné nosníky k obvodovým stenám garáže. Strecha je vďaka tvaru nosníkov vyspádovaná vždy súmerne, a to buď štandardne – na ľavú a pravú stranu, alebo atypicky – dopredu a dozadu. Sklon sedlovej strechy závisí od veľkosti garáže a môže byť 27 °, 20 ° alebo 16 °.

Oba konce strechy sa uzavrú štítovými stenami. Tie sú, rovnako ako stenové panely, zhotovené zo stabilného oceľového plechu a presne pripravené vo výrobe. Ich súčasťou sú aj povrchové úpravy – dizajnový nástrek bielou farbou na vnútornej strane a odolná akrylátová omietka na fasáde.

Na záver sa štítové panely a jednotlivé strešné nosníky navzájom spoja oceľovým profilom v hrebeni strechy. Tým sa celá nosná konštrukcia strechy previaže, stuží a zavetrí.

Ďalším krokom je montáž strešnej krytiny. Aby sa zabezpečila maximálna odolnosť proti poveternostným vplyvom, sedlové strechy garáží GARDEON majú dvojplášťovú plechovú krytinu.

Najskôr sa na nosníky uloží a priskrutkuje vnútorná vrstva krytiny, ktorú tvorí pozinkovaný trapézový plech. Jednotlivé pláty vnútornej krytiny sa ukladajú vodorovne.

Nasleduje vonkajšia plechová krytina s tradičným škridlovým profilom. Tieto pláty sa na strechu namontujú zvislo. Takéto „krížové uloženie“ jednotlivých vrstiev krytiny vytvorí mimoriadne pevnú plochu, ktorá odolá aj extrémnemu počasiu.

Vonkajšia krytina zároveň určuje vzhľad strechy. Na výber je, samozrejme, viacero farebných variantov.

Na záver sa namontujú odkvapové žľaby a zvodové rúry, ktorými sa bude odvádzať zrážková voda zo strechy, a okraje strešnej krytiny sa na štítových stranách a v hrebeni elegantne začistia oplechovaním v rovnakom odtieni.

Sedlová strecha je hotová. Stačí osadiť garážovú bránu a auto môže parkovať.

Aj pri tomto type montovaných plechových garáží určite oceníte nielen ich vzhľad a kvalitné spracovanie, ale tiež ich variabilitu. Okrem garáže pre jedno auto si môžete zvoliť aj dvojgaráž, alebo skombinovať garáž so záhradným domčekom či prístreškom. Rozmery stavby sa, samozrejme, dajú upraviť podľa vašich želaní.

Ste zvedaví, ako to všetko vyzerá zblízka? Príďte k nám na návštevu! V našom showroome v Turčianskom Ďure si môžete všetko popozerať do detailu a naživo.