Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyskúšajte náš
e-shop »

Príslušenstvo a doplnky k prístreškom GARDEON

Konfigurovať prístrešok GARDEON

Praktická stavba na rôzne spôsoby

Prístrešky GARDEON sú šikovné záhradné stavby, ktoré môžu splniť rôzne požiadavky – či už chcete prekryť státie pre jedno alebo pre dve autá, zastrešiť priestor pred vstupom do domu alebo terasu pred obývačkou, prípadne potrebujete chránené miesto na uloženie dreva pri záhradnom domčeku. S našimi prístreškami môžete všetko toto vyriešiť rýchlo a za výhodnú cenu. K výhodám prístreškov GARDEON patrí aj odolná konštrukcia bez nárokov na údržbu a veľká variabilita, ktorú umožňuje široká ponuka rozmerov a príslušenstva.

Bez nárokov na údržbu

Prístrešky GARDEON majú jednoduchú, a zároveň estetickú, funkčnú a odolnú konštrukciu s mimoriadne dlhou životnosťou. Hodia sa preto k rôznym typom rodinných domov a budú vám spoľahlivo slúžiť po mnoho rokov bez toho, aby ste im venovali špeciálnu pozornosť. Nosný systém prístrešku tvorí 6 až 8 oceľových stĺpikov s rozmermi 10 × 10 cm (na každej strane prístrešku sú 3 alebo 4 stĺpiky v závislosti od jeho veľkosti). 

 

Na stabilnej stĺpikovej konštrukcii je osadená pultová strecha s miernym spádom, elegantne ukončená atikou. Táto premyslená konštrukcia umožňuje mimoriadne rýchlu realizáciu a vďaka čistému jednoduchému vzhľadu sú prístrešky GARDEON univerzálne a hodia sa ku každému typu rodinného domu.

Dlhú životnosť našich montovaných konštrukcií zaručujú najmä trvácne certifikované materiály, z ktorých sú vyrobené. Všetkým oceľovým prvkom poskytuje spoľahlivú a dlhodobú ochranu dvojité žiarové pozinkovanie, ktoré spolu s povrchovou úpravou (modernou práškovou farbou alebo odolnou omietkou), zabezpečuje vysokú odolnosť celej konštrukcie proti poveternostným vplyvom. Všetky naše prístrešky sú teda vhodné do akýchkoľvek klimatických podmienok na Slovensku.

Ich veľkou výhodou je pritom bezúdržbovosť – prístrešok si ani po rokoch nevyžaduje žiaden náter ani iné ošetrenie, prípadné ušpinenie stačí umyť vodou, napríklad pomocou tlakového čističa.

Konfigurovať prístrešok GARDEON

Video dizajnových drevených výplní pre pergolu do záhrady alebo prístrešok pre auto


Pozrite si nižšie všetky možnosti úprav a doplnkov a nechajte si od nás vypracovať nezáväznú cenovú ponuku na montovaný prístrešok GARDEON.


 

Šikovný systém doplnkov

Základnú konštrukciu prístrešku môžete doplniť voliteľnými stenovými panelmi, ktoré vytvoria priestorové vymedzenie, optickú bariéru či fyzickú ochranu. V decentnom ráme je upevnená trendová výplň, ktorú tvorí vodorovné latovanie.

Na výber sú panely s rozmermi 1000 × 1900 mm a 1200 x 1900 mm (šírka × výška), ktoré možno osadiť podľa potreby na rôzne strany prístrešku. Medzi panelmi a zemou, a takisto medzi panelmi a strechou je vždy medzera (šírka hornej medzery je závislá od spádu strechy).

Najmä v prípade výškových rozdielov na pozemku môžu byť praktickou voľbou aj výškovo nastaviteľné oceľové stĺpy, s tzv. HAP systémom. Skrytý výsuvný systém kotviacich pätiek (tzv. papúč) umožňuje výškové nastavenie stĺpa v rozmedzí až 15 cm.

Praktické vlastnosti montovaných prístreškov rozširujú taktiež rôzne varianty zastrešenia. Popri plochej streche s trvácnou konštrukciou z oceľových nosníkov a strešnou krytinou z trapézového plechu je za príplatok dostupná aj zateplená strecha Gardeon Thermopanel. Strecha Gardeon Thermopanel má sendvičovú konštrukciu z thermopanelov s integrovanou izoláciou z PIR peny. To zlepšuje jej tepelnoizolačné vlastnosti a zároveň zvyšuje stabilitu a pevnosť zastrešenia (nosnosť základnej strechy je 125 kg/m2, pri Gardeon Thermopanel streche dá sa zvýšiť až na 250 kg/m2).

 

Finančne nenáročné riešenie problémov s kondenzáciou pri neizolovanej streche predstavuje štandardná krytina (z trapézového plechu) s povrchovou úpravou DRIPSTOP – antikondenzačná fólia uchováva vo svojej štruktúre kondenzát až do času, kým sa po oteplení nevyparí do okolia.

Ďalšou možnosťou je presvetlenie priestoru pod prístreškom – nedostatku prirodzeného denného svetla pod zastrešením sa dá šikovne predísť vložením priehľadných častí strešnej krytiny.

Optimálnym riešením, ktoré nájdete aj v našej ponuke, je vloženie pásov z odolného polykarbonátu.

V našej ponuke nájdete nielen širokú škálu štandardných rozmerov, ale aj možnosť zhotoviť prístrešok na mieru. Taktiež farebnosť vieme prispôsobiť vašim predstavám – za príplatok je v ponuke úprava práškovou farbou podľa vzorkovníka RAL tak, aby bol váš nový prístrešok dokonale zladený s domom, záhradným domčekom či inými záhradnými prvkami.

Aj pri takej jednoduchej záhradnej stavbe akou je prístrešok je teda možností skutočne veľa.

Neviete sa rozhodnúť alebo potrebujete poradiť? Kontaktujte nás, radi vám s výberom pomôžeme.

Konfigurovať prístrešok GARDEON

Kovová výplň bez údržby

Trendová kovová výplň, ktorá nepotrebuje údržbu

Efektné kovové výplne, ktoré môžu plniť napríklad funkciu exteriérových deliacich prvkov či dizajnových zásten, sú v modernej architektúre čoraz populárnejšie. Teraz ich nájdete aj v ponuke našej firmy – výplňové panely sú vyrobené z tvarovaných oceľových profilov, ktoré sú v štandardnom vyhotovení žiarovo pozinkované. Následne sa na profily nanáša prášková farba s jemnou štruktúrou, ktorá vytvára povrchovú úpravu odolnú proti poškriabaniu (najobľúbenejším odtieňom je RAL 7016 – antracit).

Kovové výplňové panely ponúkame vo veľkosti od rozmeru 1000 × 1900 mm a 1200 x 1900 mm (šírka × výška), jednotlivé vodorovné elementy majú hrúbku 19 mm a výšku 90 alebo 110 mm.

Trendové kovové výplne efektne dotvárajú dizajn našich montovaných stavieb GARDEON. Predstavujú pritom nielen elegantné, ale aj cenovo výhodné a trvácne riešenie – garantujeme ich dokonalú odolnosť proti vonkajším vplyvom a jednoznačnú bezúdržbovosť. To znamená, že ani v budúcnosti nebudete musieť obnovovať ich povrchovú úpravu.

DIZAJNOVÉ DREVENÉ VÝPLNE

Súkromie a komfort si môžete zvýšiť pomocou stenových výplní, ktoré vám osadíme na želané miesta medzi stĺpmi. Výplne tvorí trendové vodorovné latovanie zo smrekového dreva, ktoré je v základnom variante ošetrené olejom.


Ošetrenie ochranným olejom na drevo je zahrnuté v cene výplne.

GARDEON THERMOPANEL STRECHA

Strecha Gardeon Thermopanel má sendvičovú konštrukciu z thermopanelov s integrovanou izoláciou z progresívnej PIR peny. To zlepšuje jej tepelnoizolačné vlastnosti a zároveň zvyšuje stabilitu a pevnosť prestrešenia (nosnosť základnej strechy je 125 kg/m2, pri Gardeon Thermopanel streche dá sa zvýšiť až na 250 kg/m2).


Doplatok na Gardeon Thermopanel strechu začína na sume od 40,€ s DPH/m2 (výsledná cena sa vypočítava v závislosti od veľkosti prístrešku).

TRAPÉZOVÁ STREŠNÁ KRYTINA S ÚPRAVOU DRIPSTOP

Praktické vlastnosti montovaných prístreškov rozširujú taktiež rôzne varianty zastrešenia. Popri plochej streche s trvácnou konštrukciou z oceľových nosníkov a strešnou krytinou z trapézového plechu, vám ponúkame aj štandardnú krytinu s povrchovou úpravou DRIPSTOP.

Antikondenzačná fólia DRIPSTOP je vyrobená z nespočetného množstva medzi sebou prepojených PES vlákien. Medzi týmito vláknami existujú malé komôrky. Ich účelom je uchovávať kondenzát do tej doby, kým sa po vonkajšom oteplení opäť nevyparí späť do priestoru (cca 500 g /m2 za 6 hodín). Úsporné riešenie na problémy kondenzácie pri pergole s neizolovanou strechou.


Doplatok na systém DRIPSTOP je 8,€ s DPH/m2.

POLYKARBONÁTOVÁ STREŠNÁ KRYTINA

Ďalšou možnosťou je presvetlenie priestoru pod prístreškom. Najmä pod väčšími prístreškami totiž môže byť nedostatok prirodzeného denného svetla, čomu sa dá šikovne predísť vložením priehľadných častí strešnej krytiny. Na tento účel ponúkame optimálne riešenie – možnosť vloženia pásov z odolného polykarbonátu.


Doplatok na polykarbonátovú strešnú krytinu je 35,€ s DPH/m2.

HAP SYSTÉM

Oceľové stĺpy sú okrem štandardného vyhotovenia dostupné aj vo výškovo nastaviteľnom variante s HAP systémom. Jedná sa o výsuvné papuče prístrešku, ktoré sú schované v v samotnom vnútri stĺpu prístrešku. V prípade výškových nerovností je možné papuču výškovo nastaviť až do 15cm.


Doplatok na HAP systém je 50,€ s DPH/1 stĺp (ak teda prístrešok stojí na 6 stĺpoch, doplatok činí 300,€ s DPH).

MOŽNOSŤ VÝBERU RAL FARBY

Z jednoduchej konštrukcie našich prístreškov vychádza aj ich čistý, moderný dizajn. Farebnosť tej vašej si pritom môžete vybrať zo vzorkovníka RAL tak, aby ladil s domom či ďalšími záhradnými prvkami. Páčila by sa vám elegantná antracitová konštrukcia, ktorú by dopĺňali decentné hnedé výplňové panely? Žiaden problém! Chceli by ste namiesto štandardných bielych strešných nosníkov radšej konštrukciu v odtieni bieleho hliníka? Aj na tom sa vieme dohodnúť.


Farebné odtiene na mieru pre vás radi naceníme.

Neviete sa rozhodnúť? Napíšte nám na email info@gardeon.sk alebo zatelefonujte na našu infolinku +421 43 455 53 33 a my vám radi poradíme s výberom.

Konfigurovať prístrešok GARDEON

Viac fotografií nájdete na našom Facebooku | GARDEON