Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyskúšajte náš
e-shop »

Prístrešky s garážovou bránou

Konfigurovať prístrešok GARDEON

Šikovný kompromis medzi garážou a prístreškom pre auto

Riešite dilemu, či bude lepšie postaviť pre auto prístrešok, alebo garáž? Na túto otázku neexistuje jediná správna odpoveď. Každá zo spomínaných stavieb má totiž svoje prednosti, takže rozhodovanie môže byť niekedy náročné. Záleží pritom ako na vašich požiadavkách na bezpečnosť auta a komfort parkovania, tak aj na možnostiach vášho pozemku. Samozrejme, zaváži i výsledná cena. Ak patríte k tým, ktorým na 100 % nevyhovuje ani garáž ani prístrešok, máme pre vás šikovný kompromis — prístrešky s garážovou bránou.

Bezpečnosť + úspora miesta i peňazí

Nemáte na pozemku miesta nazvyš a priestor, ktorý je k dispozícii, chcete využiť efektívne? Ideálnym riešením môže byť prístrešok pre auto pred domom, prípadne vedľa domu umiestnený tak, aby bol presne na hranici pozemku. Výhodou prístrešku je totiž vzdušná konštrukcia, ktorá na hranici pozemku môže bez problémov stáť, navyše priestor pred domom alebo vedľa domu nebude s prístreškom pôsobiť príliš stiesnene či zapratane. A ak si zvolíte prístrešok GARDEON s garážovou bránou získate parkovacie miesto, ktoré je svojou bezpečnosťou porovnateľné s garážou, avšak za výhodnejšiu cenu. Garážová brána na prístrešku pritom môže slúžiť aj na zabezpečenie vstupu na pozemok, čím účelne využijete daný priestor a ušetríte ďalšie financie.

Ďalšou praktickou možnosťou je doplniť prístrešok o stenovú výplň, ktorá môže na hranici pozemku zároveň nahradiť plot. V prístrešku s garážovou bránou a bočnou stenovou výplňou bude auto dostatočne zabezpečené pred vandalmi či nevítanými návštevníkmi, podobne ako v garáži. Prístrešok síce neposkytne úplnú ochranu pred každou nepriazňou počasia, strecha však bude auto chrániť pred snehom, pred prehriatím slnečnou páľavou aj pred znečistením napríklad vtáčími exkrementmi. No a stenová výplň ochráni aj pred neželanými pohľadmi a pred väčšinou toho, čo by mohol na pozemok zboku nafúkať vietor. Zároveň ide o cenovo výhodné riešenie, ktoré môže byť ideálne najmä vtedy, ak nepotrebujete uzavretú garáž z nejakého iného dôvodu — ak ju nechcete využívať napríklad na zimné uskladnenie kosačky a ďalšieho vybavenia, ktoré by malo byť chránené pred mrazom.

Prístrešok s garážovou bránou a stenovou výplňou vám zaistí chránené a bezpečné parkovanie, zabezpečený vstup na pozemok aj elegantné oplotenie. To všetko s minimálnymi nárokmi na priestor a za priaznivú cenu.

Účelná konštrukcia

Montované prístrešky GARDEON sú jednoduché, no účelné a odolné stavby, ktoré vám budú spoľahlivo slúžiť po mnoho rokov. Ich základom je stabilná konštrukcia z oceľových stĺpikov, na ktorých je osadená pultová strecha s miernym spádom. Nosný systém prístrešku pre jedno auto pozostáva zo 6 až 8 stĺpikov s rozmermi 10 × 10 cm (na každej strane prístrešku sú 3 alebo 4 stĺpiky v závislosti od jeho veľkosti). Konštrukciu strechy tvoria oceľové nosníky, na ktorých je uložená strešná krytina, okraje strechy sú elegantne začistené atikou. Koncept našich prístreškov dopĺňajú voliteľné stenové panely, ktoré môžu byť podľa vašich požiadaviek umiestnené na rôznych stranách konštrukcie.

Keďže nám pri každom jednom prvku našich stavieb záleží na kvalite, súčasťou prístreškov GARDEON s garážovou bránou sú produkty renomovanej značky Hörmann. Z ich sortimentu sme pre vás vybrali dva typy garážových brán – pevné výklopné brány, alebo sekcionálne (lamelové), ktoré sa zasúvajú pod strechu prístrešku. Oba varianty pritom predstavujú vynikajúci pomer kvality a ceny.

Široké možnosti

Montované prístrešky GARDEON s garážovou bránou dokážu splniť rozličné priestorové požiadavky – v našej ponuke totiž nájdete nielen širokú škálu štandardných rozmerov, ale aj možnosť zhotoviť prístrešok na mieru. Vybrať si tiež môžete z dvoch všeobecne najobľúbenejších typov garážových brán, ako aj z dvoch typov stenových panelov – s atraktívnou kovovou výplňou, alebo so štýlovým dreveným latovaním. Zvolená strana alebo strany prístrešku tak budú uzavreté nielen prakticky, ale aj esteticky.

K praktickým možnostiam voľby patrí aj tepelne izolovaná strecha GARDEON Thermopanel, ktorá chráni priestor pod prístreškom pred prehrievaním. Zateplenie strechy zabraňuje tiež kondenzácii vodných pár na jej spodnej strane a tlmí zvuk dopadajúcich kvapiek, ktorý by inak mohol byť pri silnom daždi intenzívnejší.

Oceľové montované prístrešky GARDEON s garážovou bránou predstavujú praktické a bezpečné riešenia parkovania, ktoré sa dokáže prispôsobiť vašim potrebám aj vášmu vkusu.

Konfigurovať prístrešok GARDEON

Estetické riešenie

Kryté parkovanie pod prístreškom s garážovou bránou je nielen praktickým, ale aj estetickým riešením. Vďaka jednoduchej konštrukcii a čistému vzhľadu sa prístrešky GARDEON hodia ku každému typu rodinného domu, či už ide o klasickú, alebo o modernú architektúru. Ich farebnosť pritom vieme prispôsobiť vašim predstavám – ak si nevyberiete zo štandardných odtieňov, medzi ktorými nájdete napríklad i trendový antracit, za príplatok je v ponuke aj úprava práškovou farbou podľa vzorkovníka RAL.

Rýchla realizácia a používanie bez starostí

Pri všetkých našich stavbách dbáme na výber tých najkvalitnejších materiálov a prvkov od renomovaných dodávateľov, a samozrejme, aj na precízne spracovanie. Prístrešky GARDEON sú vyrobené z trvácnych certifikovaných materiálov s kvalitnou povrchovou úpravou, čo zaručuje ich dlhú životnosť – všetkým oceľovým prvkom poskytuje spoľahlivú a dlhodobú ochranu nielen stabilný farebný nástrek, ale aj žiarové pozinkovanie pod týmto finálnym povrchom. Tým sa zabezpečuje vysoká odolnosť celej konštrukcie proti poveternostným vplyvom. Ďalšou výhodou je bezúdržbovosť – prístrešok si ani po rokoch nevyžaduje žiaden náter ani ošetrenie. Prípadné ušpinenie stačí očistiť vodou, napríklad pomocou tlakového čističa.

Keďže realizácia montovanej stavby je u nás otázkou iba niekoľkých hodín, nový prístrešok pre auto presne podľa vašich predstáv, a to aj s kvalitnou garážovou bránou, môžete mať hotový naozaj rýchlo a kvalitne.

V základnej cene je zahrnuté

  • Dvojité žiarové pozinkovanie kovovej konštrukcie stavby
  • Vonkajšia povrchová úprava stĺpov - akrylátová Švajčiarska omietka KABE Permuro alebo prášková farba RAL
  • Kompletná strešná konštrukcia - oceľové nosníky, trapézová strešná krytina MASLEN a atika
  • Spojovací materiál a kotviaca technika švédskeho výrobcu ASTON
garáže na mieru podľa vašich predstáv
Konfigurovať prístrešok GARDEON

ROZMERY

Základný rozmer prístrešku pre jedno auto s pultovou strechou je 2500x5020mm, so svetlou výškou 2290mm, so spádom strechy 2440/2310mm.

Na základe vašich požiadaviek je prístrešok možné rozšíriť do šírky, hĺbky a výšky. Informácie o všetkých kombináciách typizovaných rozmerov nájdete v našom konfigurátore.

Svetlá výška [mm]: 2160, 2290, 2420 (max. výška cca. 2800)
Hĺbka [mm]: 5020, 5200, 5400, 5860, 6860, 7860, 8740
Šírka [mm]: 2500, 2700, 2900, 3100, 3500, 4000, 4500

PRÁŠKOVÉ FARBY RAL

Základné práškové farby RAL: biela – 9016, hnedá – 8029, antracitová – 7016, biely hliník – 9006.

ATIKA - vrchný krycí plech

Atika je vrchný krycí dekoračný prvok prístrešku s modernou povrchovou vrstvou PVC.

Základné farby atiky: biela, hnedá, antracitová, tehlová.

GARDEON THERMOPANEL KRYTINA - DOPLATKOVÁ VÝBAVA

Dizajnovú strechu Gardeon Thermopanel s izoláciou, zo spodnej strany pohľadovo impregnovanú bielym nástrekom. Zabraňuje prehrievaniu strechy, kondenzácii a nepríjemnému zvuku v prípade silného dažďa.

Gardeon Thermopanel krytina dodávaná pri prístreškoch s pultovou strechou vyniká vysokou stabilitou a pevnosťou:

  • nosnosť strechy je 125 kg/m2
  • dá sa zvýšiť až na 250 kg/m2

V ponuke sú 3 farby izolovanej krytiny: biela, hnedá, antracitová.

KRYTINA

Štandardná krytina dodávaná pri prístreškoch s pultovou strechou je pozinkovaná krytina trapézového profilu.

V ponuke sú 4 farby strešnej krytiny, v rovnakých farbách ako atika: biela, hnedá, antracitová, tehlová.

Drevené výplne

Steny, ktoré chcete mať uzavreté, doplníme trendovou výplňou s dreveným latovaním.

KOVOVÉ VÝPLNE

Trendová výplň s atraktívnym kovovým dekorom pre maximálny pocit súkromia.

OMIETKA

Použitím švajčiarskej akrylátovej omietky KABE tvoria naše prístrešky GARDEON dokonalú imitáciu murovaných stavieb. V ponuke máme 9 základných farieb omietok a viac ako 300 dizajnových farieb z palety KABE, čím prístrešok zladíme s vašim okolím.

Základné farby omietky (bez doplatku): biela, piesková, kukuricová, béžová, tehlová, hnedá, svetlo šedá, tmavo šedá, zelená.


Potrebujete poradiť?

Napíšte nám na email info@gardeon.sk alebo zatelefonujte na našu infolinku +421 43 455 53 33 a my vám radi poradíme s výberom.

Viac fotografií nájdete na našom Facebooku | GARDEON