Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyskúšajte náš
e-shop »

Pergola GARDEON

Konfigurovať svoju pergolu GARDEON

Tieň, pohoda aj elegancia

Čo môže byť lepšie, než sadnúť si v lete na záhrade do tieňa s pohárom niečoho studeného a užívať si voľno? Ak máte záhradu, potrebujete už len to príjemné miesto v tieni. A presne to vám poskytnú naše montované pergoly, ktoré vás ochránia nielen pred páliacim slnkom, ale aj pred letnou prehánkou, mrholením, vetrom či nevítanými pohľadmi spoza plota. 

S našimi oceľovými montovanými pergolami môžete mať za veľmi rozumnú cenu chránené miesto napríklad na záhradné posedenia s rodinou a priateľmi. Ide pritom o praktické a zároveň estetické riešenie s moderným dizajnom.

Minimalistický dizajn

Základom našich pergol je totiž robustná samonosná konštrukcia, ktorú tvorí 4 alebo 6 stĺpov zo žiarovo pozinkovanej ocele s rozmermi 100 × 100 mm, a plochá strecha elegantne ukončená atikou. Takáto konštrukcia umožňuje mimoriadne rýchlu realizáciu za veľmi priaznivú cenu, pričom hotová pergola je odolná a trvácna. 

Z typickej konštrukcie našich pergol vychádza aj ich čistý, elegantný dizajn. Možnosti štandardného vyhotovenia pritom rozširujú dizajnové riešenia pergol GARDEON. Napríklad farebnosť konštrukcie si môžete vybrať zo štyroch odtieňov – bielu, hnedú, antracitovú alebo biely hliník. 

Pergoly GARDEON možno doplniť aj o dizajnové výplne, umiestnené podľa vášho želania – tak, aby pod zastrešením vytvorili napríklad miesto chránené pred vetrom alebo pred pohľadmi od susedov. Výplne tvorí drevené latovanie, ktoré môže byť ošetrené bezfarebným olejom alebo náterom v odtieni červeného smreku či v antracitovej farbe.

Izolovaná strecha, ktorú oceníte najmä počas horúcich dní

Možnosti praktického využitia rozširujú pri prémiových pergolách GARDEON aj rôzne varianty zastrešenia. Popri plochej streche s trvácnou oceľovou konštrukciou a krytinou z trapézového plechu je za príplatok dostupná taktiež zateplená strecha Gardeon Thermopanel.

 

V streche Gardeon Thermopanel je integrovaná progresívna izolácia z PIR peny, ktorá zlepšuje jej tepelnoizolačné aj zvukovoizolačné vlastnosti a zároveň zvyšuje stabilitu a pevnosť prestrešenia (kým nosnosť základnej strechy je 125 kg/m2, pri Gardeon Thermopanel streche sa dá zvýšiť až na 250 kg/m2). Štandardne dodávame strechy Gardeon Thermopanel v bielej farbe, ktorá ešte viac eliminuje prehrievanie, farebnosť nosníkov je však možné zladiť s farbou stĺpov pregoly.

Tým, ktorým sa žiada pod pergolou viac svetla, zas vieme ponúknuť presvetlené riešenie – štandardnú krytinu z trapézového plechu skombinujeme s pásmi z priehľadného polykarbonátu.

Praktickým prvkom sú aj výškovo nastaviteľné stĺpy, ktoré si môžete objednať za doplatok 50 € za stĺp. Vďaka tzv. HAP systému, ktorý umožňuje vysúvanie v spodnej časti stĺpa, sa dajú vyrovnať výškové rozdiely v podklade až do 15 cm.

Všetky naše montované pergoly sú vyrobené z kvalitných certifikovaných materiálov, čo zaručuje ich dlhú životnosť – žiarové pozinkovanie poskytuje všetkým oceľovým prvkom spoľahlivú a dlhodobú ochranu a spolu s povrchovou úpravou zabezpečuje ich vysokú odolnosť proti poveternostným vplyvom.

Popri odolnosti je zároveň veľkou výhodou našich konštrukcií aj bezúdržbovosť. Pergolu od nás nemusíte natierať ani inak ošetrovať, stačí len prípadné ušpinenie očistiť vodou, napríklad pomocou tlakového čističa.

Pultová strecha pergoly môže byť vyspádovaná:

 • dozadu (štandard)
 • dopredu
 • na ľavú stranu
 • na pravú stranu

Výška spádu (rozdiel medzi dvoma protiľahlými stranami s najmenšou a najväčšou výškou) je 13 cm.


Pozrite si nižšie všetky možnosti úprav a doplnkov a nechajte si od nás vypracovať nezáväznú cenovú ponuku na montovanú pergolu.


 

V základnej cene je zahrnuté

 • Typizované rozmery pergoly podľa nášho cenníka
 • Nosníky v práškovej RAL farbe 9016 BIELA (možnosť doplatku na RAL: hnedá – 8029, antracitová – 7016, biely hliník - 9006)
 • Kompletná strešná konštrukcia - oceľové nosníky, trapézová strešná krytina MASLEN a atika
 • Dvojité žiarové pozinkovanie kovovej konštrukcie stavby
 • Vonkajšia povrchová úprava stĺpov - akrylátová Švajčiarska omietka KABE Permuro alebo prášková farba RAL
 • Spojovací materiál a kotviaca technika švédskeho výrobcu ASTON
garáže na mieru podľa vašich predstáv
Konfigurovať svoju pergolu GARDEON

ROZMERY

Základný rozmer pergoly s pultovou strechou je 2000x2000mm, so svetlou výškou 2290mm, so spádom strechy 2440/2310mm.

Na základe vašich požiadaviek je pergolu možné rozšíriť do šírky, hĺbky a výšky. Informácie o všetkých kombináciách typizovaných rozmerov nájdete v našom konfigurátore.

Svetlá výška [mm]: 2160, 2290, 2420 (max. výška cca. 2800)
Hĺbka [mm]: 2000, 2500, 3000, 3500, 4000
Šírka [mm]: 2000, 3000, 3500, 4000, 4500, 5000, 5800

PRÁŠKOVÉ FARBY RAL

Základné práškové farby RAL: biela – 9016, hnedá – 8029, antracitová – 7016, biely hliník – 9006.

ATIKA - vrchný krycí plech

Atika je vrchný krycí dekoračný prvok pergoly s modernou povrchovou vrstvou PVC.

Základné farby atiky: biela, hnedá, antracitová, tehlová

GARDEON THERMOPANEL KRYTINA - doplatková výbava

Dizajnovú strechu thermopanel s izoláciou, zo spodnej strany pohľadovo impregnovanú bielym nástrekom. Zabraňuje prehrievaniu strechy, kondenzácii a nepríjemnému zvuku v prípade silného dažďa.

Gardeon Thermopanel krytina dodávaná pri pergolách s pultovou strechou vyniká vysokou stabilitou a pevnosťou:

 • nosnosť strechy je 125 kg/m2
 • dá sa zvýšiť až na 250 kg/m2

V ponuke sú 3 farby izolovanej krytiny: biela, hnedá, antracitová.

KRYTINA

Štandardná krytina dodávaná pri pergolách s pultovou strechou je pozinkovaná krytina trapézového profilu.

V ponuke sú 4 farby strešnej krytiny, v rovnakých farbách ako atika: biela, hnedá, antracitová, tehlová.

Drevené výplne

Steny, ktoré chcete mať uzavreté, doplníme trendovou výplňou s dreveným latovaním.

KOVOVÉ VÝPLNE

Trendová výplň s atraktívnym kovovým dekorom pre maximálny pocit súkromia.

OMIETKA

Použitím švajčiarskej akrylátovej omietky KABE tvoria naše pergoly dokonalú imitáciu murovaných stavieb. V ponuke máme 9 základných farieb omietok a viac ako 300 dizajnových farieb z palety KABE, čím pergolu zladíme s vašim okolím.

Základné farby omietky (bez doplatku): biela, piesková, kukuricová, béžová, tehlová, hnedá, svetlo šedá, tmavo šedá, zelená.

Akýkoľvek neštandardný rozmer pergoly mimo typizovaných rozmerov s vami radi prekonzultujeme.

Neviete sa rozhodnúť? Napíšte nám na email info@gardeon.sk alebo zatelefonujte na našu infolinku +421 43 455 53 33 a my vám radi poradíme s výberom.

Viac fotografií nájdete na našom Facebooku | GARDEON