Ikona telefónu +421 903 18 18 18 Po - Pia 7:30 - 17:00

Otázky a odpovede

Z akého materiálu je garáž vyrobená?

Montovaná garáž je vyrobená zo zosilnených oceľových profilov, ktoré sú následne technologicky impregnované špeciálnou švajčiarskou omietkou Kabe Permuro. Vďaka tejto technológií montované garáže s omietkou vyzerajú ako murované. Profilované kovové steny poskytujú estetický vzhľad.

Aká je dodacia doba garáže?

Štandardná doba dodania garáže od záväznej objednávky je 5 – 8 týždňov.

Je garáž štandardne dodávaná s omietkou?

Áno, každá garáž je priamo vo výrobe špeciálne impregnovaná švajčiarskou omietkou KABE PERMURO, k zákazníkovi je štandardne dodávaná vrátane povrchovej úpravy. Preto sa nemusíte obávať neporiadku ako pri stavbe murovanej garáže.

Aké farebné prevedenie omietok ponúkate?

Štandardne máte možnosť výberu zo 8 základných farieb omietky. Nadštandardne ponúkame vzorkovník špeciálnych doplatkových farieb pre čo najlepšie zladenie garáže s vašim okolím.

Ako dlho trvá montáž garáže?

Montáž oceľovej garáže s omietkou trvá priemerne 6 hodín v závislosti od veľkosti stavby. Garáž môžete po montáži ihneď plnohodnotne využívať.

Je potrebné stavebné povolenie?

Podľa stavebného zákona č. 50/1976 Zb, § 139b čl.6, drobné stavby do 25 m2 vyžadujú jednoduchú ohlasovaciu povinnosť na vašom stavebnom úrade.

Nakoľko sú naše stavby montované, rozoberateľné a nie sú pevne spojené so zemou, na niektorých úradoch tento fakt zohľadňujú a vychádzajú našim klientom v ústrety aj pri ohlasovaní väčšej stavby. Informujte sa o tejto možnosti aj na vašom stavebnom úrade!

Citácia zákona:
„Drobné stavby sú stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu (napr. pre stavbu na bývanie, pre stavbu občianskeho vybavenia, pre stavbu na výrobu a skladovanie, pre stavbu na individuálnu rekreáciu) a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie, a to

a) prízemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 5 m, napríklad kôlne, práčovne, letné kuchyne, prístrešky, zariadenia na nádoby na odpadky, stavby na chov drobného zvieratstva, sauny, úschovne bicyklov a detských kočíkov, čakárne a stavby športových zariadení,
b) podzemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a hĺbka 3 m, napríklad pivnice, žumpy.

Aký podklad pod garáž?

Medzi najčastejšie podklady pod garáž patria:

1. jednoduchá betónová platňa
2. betónový veniec so zámkovou dlažbou
3. veniec z betónových kociek
4. montáž na zemné vruty

Klienti si pred samotnou montážou musia zabezpečiť podklad pod garáž, na základe ich vkusu a finančných možností. Výrobu podkladu pod garáž nezabezpečujeme!

Viac informácií o podkladoch v sekcii Technológia – Podklad pod garáž.

Môžem mať na garáži okná alebo dvere?

Áno. Stačí si vybrať z našej ponuky doplnkov a príslušenstva. Umiestnenie okna a dverí necháme na vás.

Aké garážové brány odporúčate?

Pre zákazníkov doporučujeme nemecké garážové brány z ponuky spoločnosti Hörmann Slovensko. Najčastejšie sa stretávame s výklopnými a sekcionálnymi garážovými bránami.
Výklopné brány Hörmann Berry sú jednoduché na otváranie, dlhodobo bezporuchové a vyžadujú minimálne nároky na údržbu.

Sekcionálne brány Hörmann Renomatic s elektrickým pohonom disponujú elektrickým ovládaním, ktoré oceníte najmä pri nepriaznivom počasí ako je dážď alebo sneh a z auta vystúpite až priamo v garáži.

Potrebujem priestor pre kamión alebo žeriav?

Naše garáže sú montované, zložené z jednotlivých elementov. Na svoju prepravu nevyžadujú veľké nákladné vozidlá. Každú garáž prepravujeme úžitkovým vozidlom do 3.5 tony.
Bez problémov sa dostaneme tam, kam váš osobný automobil. To je naša veľká výhoda oproti betónovým prefabrikovaným garážam, na prepravu ktorých je potrebné veľké nákladné vozidlo vybavené žeriavom.

Potrebujem pri montáži elektriku?

Montážni pracovníci sú vybavení profesionálnou akumulátorovou technikou zn. HILTI.
Používame AKU skrutovače, AKU vŕtacie kladivá, AKU rozbrusovačky a inú AKU technológiu. Z toho dôvodu nie sme závislí na elektrike! Garáž môžeme postaviť už pred výstavbou nového rodinného domu, kde nie je elektrická prípojka.

Môže sa postavená garáž zdemontovať a premiestniť?

Áno. Keďže garáž nie je pevne spojená so zemou, v prípade potreby ju dokážeme kedykoľvek zdemontovať a premiestniť na vopred pripravený podklad.

Aká je záručná doba na garáž?

Na garáže poskytujeme štandardne záruku 2 roky. V prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom záručný a pozáručný servis ako jediná firma v danom segmente na Slovensku.