Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00

Ako prebieha montáž prístrešku SIEBAU?

Montované prístrešky sú jednoduché no praktické stavby, ktoré môžu plniť naozaj rôznorodé úlohy – môžete pod nimi parkovať auto alebo motorku, prípadne odkladať bicykle, no dokážu poskytnúť ochranu pred dažďom aj pri vstupných dverách. Môžu tiež tvoriť zastrešenie terasy či záhradného posedenia, ktoré tak premenia na perfektné miesto na relax, chránené pred páliacim slnkom aj pred nepriazňou počasia.

V našej ponuke nájdete dva typy prístreškov – GARDEON a SIEBAU. Spoločným znakom oboch je montovaná konštrukcia z kvalitnej ocele, ktorej dodáva špeciálna povrchová úprava vysokú odolnosť, dlhú životnosť a bezúdržbovosť. Naša technológia pritom umožňuje zrealizovať prístrešok s takmer ľubovoľnými rozmermi a so vzhľadom, ktorý sa prispôsobí vášmu vkusu.

Montáž prístrešku SIEBAU pre tri autá s individuálnym bočným skladom a wallboxom pre elektromobil

Zaujíma vás, ako sa montujú oceľové prístrešky? Pozrite si, ako prebiehala montáž prístrešku SIEBAU pre tri autá, so samostatným bočným skladom a nabíjacou stanicou (wallboxom) pre elektromobil.

 

 

Chceli by ste vedieť, ako bude prebiehať montáž oceľovej konštrukcie u vás doma alebo vo vašej firme? Pozrite sa, ako sme stavali prístrešok SIEBAU pre tri autá v Turčianskom Ďure. Výsledok si môžete prísť pozrieť aj osobne – stojí totiž v našom showroome.


Všetko potrebné – od konštrukčných dielov cez spojovací materiál až po montážne náradie, priviezli na miesto malé nákladné autá. Keďže všetko vozíme na autách do 3,5 tony a ani pri montáži nepoužívame ťažkú techniku, dostaneme sa takmer všade a nepotrebujeme zvláštnu plochu.

Skôr, než sa začalo s montážou, bol už pre prístrešok pripravený stabilný podklad, do ktorého sa bude kotviť oceľová konštrukcia. V našom prípade sú to betónové pätky a rovná betónová dlažba, ktorá bude neskôr tvoriť parkovaciu plochu pod prístreškom a podlahu v nadväzujúcom sklade.

Zároveň s vynášaním jednotlivých dielcov začnú montážnici s prípravou na zostavenie oceľových stĺpov a kotviacich pätiek.

Všetky prvky prístreška nosia naši chlapi z áut ručne a ani pri montáži nepoužívame ťažkú techniku. Pri stavbe teda nemáme žiadne zvláštne požiadavky na priestor – vystačíme si s bežnou prístupovou cestou a miestom, na ktorom bude stáť prístrešok.

Nosné stĺpy sa predbežne osadia na určené miesto a spoja sa s pozdĺžnymi a priečnymi strešnými nosníkmi tak, že vzniknú stabilné priestorové rámy.

Spojovacie a kotviace prvky z kvalitnej vysokopevnostnej pozinkovanej ocele prispievajú k stabilite a odolnosti celej montovanej konštrukcie, ktorej parametre sú overené statickým výpočtom.

Keď je nosná konštrukcia prístrešku zmontovaná, nasleduje definitívne ukotvenie stĺpov k podkladu a ich výškové nastavenie.

Oceľové pätky stĺpov sa skrutkami ukotvia k betónovým pätkám pod dlažbou. Po doplnení dlažby sa tak pätka skryje a v mieste kontaktu stĺpa s podkladom vznikne čistý a zároveň funkčný detail.

Stĺpy sa s oceľovými pätkami spoja vo vhodnej výške pomocou skrutiek. V základnej ponuke prístreškov SIEBAU sú výškovo nastaviteľné pätky (tzv. HAP systém), ktoré umožňujú presné výškové doladenie v mieste osadenia.

Všetky montážne diely sú presne pripravené vo výrobe, a to vrátane povrchových úprav – galvanického pozinkovania, ktoré dlhodobo chráni kovové prvky pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi, a práškovej farby v odtieni podľa výberu.

Súčasťou prístrešku je aj odkvapový systém. Prvým krokom je upevnenie hákov, ktoré budú niesť strešný žľab, na nosníky na nižšej strane pultovej strechy.

Na háky sa následne osadí odkvapový žľab a zvodová rúra. (Na záhrade tak môžete dažďovú vodu zo strechy napríklad zbierať do sudov a využívať na polievanie.)

Po zostavení a ukotvení nosnej konštrukcie prístreška sa na strešné I nosníky pripevní krytina. Trapézový plech sa priskrutkuje k nosníkom a na okrajoch sa upevní pomocou špeciálnych šablón.

Strecha sa potom po obvode začistí atikou, ktorou sa elegantne prekryjú krajné nosníky, okraje strešnej krytiny aj odkvapový žľab.

Na spodnú stranu strechy sa na záver namontuje dizajnový podhľad, ktorý efektne skryje všetky viditeľné strešné nosníky.

Aj okraje podhľadu sa začistia lištami v zvolenej farbe tak, aby boli všetky detaily montovanej konštrukcie vyhotovené precízne.

Na vybrané steny prístrešku a všetky steny skladu sa upevnia stenové panely. Pri prístreškoch SIEBAU je k dispozícii niekoľko typov stenových elementov z rôznych materiálov a s rôznym dizajnom, ktoré sa dajú medzi sebou aj kombinovať. Vzhľad aj funkčnosť prístrešku sa tak môžu dokonale prispôsobiť vašim potrebám a vkusu.

Medzi nosné stĺpy sa namontujú oceľové rámy, do ktorých sa osadia dizajnové stenové výplne. Súčasťou výplne čelnej steny skladu sú aj vstupné dvere, ktoré možno bezpečne uzamknúť.

Do stenových výplní nášho prístrešku sme osadili aj dve nabíjacie stanice na elektromobily – tzv. wallboxy. Na takéto vybavenie je potrebné vopred pripraviť vhodnú elektroinštaláciu.

Hotovo. Chýba len osvetlenie, na ktoré je však už všetko pripravené. Pod novým prístreškom môžu parkovať autá či motorky, môžu sa tu tiež nabíjať elektromobily. Do praktického skladu si bezpečne uložíme vybavenie, ktoré nemusí byť práve na očiach.