Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00

O nás

Hľadáte Garáže na kľúč? Tu ste správne a okrem nich tu nájdete omnoho viac. Vitajte na novom webe spoločnosti Gardeon. Nájdete v ňom všetko od altánkov až po garáže na kľúč.

Garantujeme vám široké portfólio hodné najväčšej slovenskej spoločnosti v malých montovaných stavbách a k tomu osobný prístup rodinnej firmy. Rovnaký ako v roku 1994, keď sme začínali.


Sme GARDEON.

Staviame montované garáže a záhradné domčeky. Špecializujeme sa na realizáciu malých montovaných stavieb – garáží, rôznych typov prístreškov a záhradných domčekov. Dodávame ich na kľúč. Naším krédom je vysoká kvalita, spoľahlivosť a primeraná cena.

Ponúkame celú škálu produktov – cenovo dostupné relizácie, ktoré si môže dovoliť naozaj každý, ale aj tie s najvyššou dostupnou kvalitou v Európe.

Obráťte sa na nás. Ušetríte svoj čas aj peniaze. Spoľahnite sa na nás. Ušetríte si nervy. Naše produkty sú špičkovej kvality. Vďaka ich bezúdržbovosti sa o ne nemusíte starať a svoj čas môžete využiť úplne inak.

Pre vašu spokonosť používame najkvalitnejšie materiály a príslušenstvo od renomovaných firiem ako sú Hörmann, Maslen či Aston. Vašu túžbu po novom záhradnom domčeku, prístrešku či garáži riešime rýchlo, kvalitne a za primeranú cenu.

Precízne dodržiavame slušné a nemenné ceny. Pretože sme firma silne orientovaná na spokojnosť svojich zákazníkov.

Garantujeme 100% záručný a pozáručný servis. Pretože chceme, aby ste sa k nám vracali a aby ste k nám posielali aj svojich susedov.

Naši zamestnanci za vami vždy prídu pokojní a usmiati. Pretože sa všetci v našej firme cítime dobre a navzájom si jeden druhého vážime. Naša spoločnosť Gardeon je jednotkou na trhu malých montovaných stavieb. Sme na to veľmi hrdí. Je to ocenenie za našu doterajšiu profesionálnu prácu, za náš prístup a za používanie jedine kvalitných a moderných materiálov. Nikdy by sme si nedovolili predať vám niečo, čo by sme nechceli použiť doma na vlastnej záhrade.

Tu nás nájdete. V srdci Turca... :)

Časová os našej firmy

Vážení zákazníci,

tešíme sa, že ste zavítali na naše stránky. Naša rodinná firma už vyše 15 rokov prináša na trh inovatívne produkty. ktoré šetria váš čas, starosti a najmä peniaze. Dnes sme s celkovým počtom presahujúcim 5000 realizácií jednotkou na československom trhu malých montovaných stavieb, náš príbeh sa však začal celkom nenápadne.

1994

Keď si v roku 1994 Kláštorčan Marián Choleva založil živnosť, venoval sa najmä oprave áut. Ako mnohým iným mu na to stačila malá domáca garáž.

Jeho synovia Marek a Martin mali v tom čase len 6 a 11 rokov. Rovnako ako mnohé iné deti, aj oni často svoj čas trávili pri otcovi. A pomáhali mu. Podávali náčinie, nosili, čo potreboval… a so záujmom počúvali všetko, čo im hovoril. A vzťahu k práci, o úcte k ľuďom, ktorým opravuje autá, o tom, ako sa na jeho pomoc spoliehajú, ako ich nemôže sklamať…

Boli to len deti. Ale už vtedy sa z nich stávali budúci nasledovatelia svojho otca v rodinnom biznise, ktorý on v malej garáži začal budovať. Ako šli roky, svoj záber rozširoval o širší obchod.

2007

Do svojich aktivít zapájal aj obe dospievajúce deti. Marek a Martin sa k otcovmu podnikaniu oficiálne pridali v januári 2007.

Na fotografií: otec Marián, syn Marek a Martin


2010

Nečakaný zlom v rodinnom podnikaní nastal v lete 2010, pri návšteve priateľa v Nemecku. Tam Cholevovcov tak nadchla montovaná oceľová garáž s omietkou, že sa rozhodli osloviť dodávateľa a začať montovať rovnaké garáže aj na Slovensku. Začiatky neboli vôbec ľahké. „Ľudia u nás tento typ stavieb nepoznali a ich nedôveru sa firme darilo prekonávať len pomaly,“ hovorí o začiatkoch Marián Choleva. Podarilo sa im to, a to aj napriek opatrnosti, konzervativizmu a finančne slabšej domácej klientele.

Na fotografií: Marián Choleva s bratom Marošom, Mirom a švagrom Jozefom


„Do nového biznisu sme vložili všetky svoje nádeje aj naše všetky našetrené peniaze. Verili sme, že to raz bude fungovať. Kúpili sme staršiu dodávku, Mercedes Sprinter, a na ňom sme začali voziť materiál a za klientami. Za prvý rok sa nám podarilo predať približne 10 garáží,“ hovorí pán Choleva o začiatkoch našej spoločnosti.

A tu ju máme, naša stará dodávka, ktorá jazdí do dnes :)

Jedna z našich prvých výstav, na ktorých sme sa zúčastnili. Šírili sme povedomie o produkte, ktorý nik nepoznal…

2013

V roku 2013 Marián Choleva pretransformoval živnosť na spoločnosť s ručením obmedzeným. Práve túto poznáte pod známou značkou „Garáže na kľúč“.

Keď naša firma prestala ročne predávať 10 garáží a začala okolo 200-300 stavieb, do nášho portfólia pribudli záhradné domčeky. Sme pyšní, že ide o náš vlastný nápad. Ich konštrukcia vychádza zo systému montovaných plechových garáží s hotovou omietkou.

2015

V roku 2015 sme firemné portfólio rozšírili opäť. Tento raz o prístrešky pre autá nemeckej značky SIEBAU.

2018

V októbri roku 2018 sme mali možnosť zúčastniť sa natáčania programu Nová Záhrada od TV JOJ. Hlavnou hviezdou bol náš záhradný domček :)

V tomto roku sme si dopriali prvého valníka od Mercedesu. Od tejto chvíle sa ku zákazníkom dopravujeme bezpečnejšie a komfortnejšie ako kedykoľvek pred tým.

Na fotografií: otec Marián, syn Marek a Martin


Ku koncu roka 2018 sme sa navyše rozlúčili s našou starou kanceláriou v Martine.

Vchodové dvere do našej bývalej kancelárie


 

Naša kancelária v Martine


Rozlúčka s našou kanceláriou (už vypratanou) sa neobišla bez emócií. Predsa sme tam prežili niekoľko rokov nášho pracovného života…

Roky v prenajatých priestoroch v starej budove nás motivovali posunúť sa ďalej. A tak sme plánovali…

A plánovali…

Až sme doplánovali… :) Nakoniec sme si splnili spoločný sen a v priebehu dvoch rokov (2017-2019) sme postavili vlastné moderné sídlo v srdci Slovenska – v Turčianskom Ďure. Dnes máme najväčšie a najmodernejšie výstavné centrum na Slovensku, kde si môžete naše produkty pozrieť aj ohmatať.

Nové priestory našej firmy v Turčianskom Ďure.


2019

Nové sídlo = nová značka! V roku 2019 sme si uvedomili, že našim klientom chceme predstavovať všetky naše produkty pod menej zaväzujúcim názvom, a tak sme sa z „Garáží na kľúč“ zmenili na Gardeon.

Detailnejšie info ohľadom vzniku názvu a loga nájdete nižšie.


2020

A je to tu. Moment, na ktorý sme dlho čakali… získali sme ochrannú známku! :)

Dostali sme pozvanie do relácie Dámsky Klub na STV1. Epizódu nájdete aj na našom YouTube kanáli GARDEON.

Naše výstavné centrum si prišiel pozrieť aj Rasťo Chvála z GARÁŽ.tv.

Prišiel nás potešiť a povoziť na najnovšom Porsche Taycan, a my sme za jazdy naozaj kričaliii… :)

V druhej polovici roka ku nám do showroomu zavítal aj pán Vlado Voštinár z Nového Bývania. Sme šťastní, keď niekto ocení našu prácu.

Montované stavby ho zaujali natoľko, že sme sa objavili aj v jednej epizóde. Pán Voštinár si vybral našu firmu ako správne rozhodnutie pri výbere dodávateľa montovanej garáže.


2021 – Február

Začiatkom roka 2021 sme si splnili sen a dopriali sme si firemný elektromobil. Viac sa dozviete vo videu od Rasťa Chválu na jeho YouTube kanáli (https://youtu.be/JNnGOWcp_sY).

Následne si prečítajte aj články na našej stránke:  https://gardeon.sk/blog/ako-sa-jazdi-na-tesle-model-3-po-slovenskych-cestach/https://gardeon.sk/blog/ako-si-objednat-teslu/


2021 – Jún

Dôležitou súčasťou našej práce sú aj školenia. Aby sme neustále napredovali a poskytovali lepšie služby, vám, našim zákazníkom, strávili sme dva dni v centrále Hörmannu v Senci. Odišli sme nabití užitočnými informáciami a s chuťou odpovedať na vaše najrôznejšie otázky.

Viac sa môžete dočítať tu: https://gardeon.sk/blog/skolenie-hormann-v-senci/


2021 – Júl

Začiatkom leta k nám zavítal štáb televízie JOJ – konkrétne chlapci z magazínu „Nová Záhrada“. Vyspovedali našu kolegyňu Katku a prezradili sme im informácie, ktoré dovtedy nevedeli.

Presvedčte sa sami: https://youtu.be/P2LdlY2JJUY


2021 – Júl (kúpa skladu)

Splnili sme si sen o vlastnej firme a teraz prišiel na rad vlastný sklad! Ako sa firma mení a vyvýja, menili sa aj priestorové požiadavky na skladovanie materiálu, ktoré bolo v prenajatých priestoroch čoraz náročnejšie. Zariskovali sme a kúpili sme areál v Príbovciach (cca. 6 km od sídla spoločnosti), kde sa presunula polovica zamestnancov z Turčianskeho Ďura.

V sklade nás však čakalo kopec práce a neustále intenzívne pracujeme na jeho skultúrňovaní a úprave okolia.

Pozrite sa, ako to tu vyzeralo predtým…

…a teraz


2022 – Jún (teambuilding Londýn)

Komu sa nelení, tomu sa zelení! V tomto hesle sme naplánovali aj náš spoločný výlet do Londýna. Stanovili sme si cieľ, ktorý sme splnili a tak nám neostávalo nič iné ako zbaliť kufre a ísť sa inšpirovať do sveta… Z Londýna sme si okrem suvernírov odniesli kopec zážitkov, spoznali sme nové miesta a nakopli sme sa zdolávať ďalšie méty!

Prečítajte si celý článok: https://gardeon.sk/blog/vylet-do-londyna/


2022 – December (teambuilding Budapešť)

Na koniec roka sme sa opäť rozcestovali (aj keď nie do ďalekého) sveta. Vianočné trhy v Budapešti sú svetoznáme svojou atmosférou, takže sme si zorganizovali jednodňový teambulding ako zavŕšenie úspešného roka 2022. Všetci sme boli šťastní, plní zážitkov, pozitívnej nálady a jedla. Nakopnutí do nového roka 2023.

Celý článok si môžete prečítať tu: https://gardeon.sk/blog/teambuilding-v-budapesti/


2023 – Apríl (umiestnenie v TOP 1000 najrýchlejšie rastúcich firiem v Európe)

Začiatkom mesiaca nás veľmi potešila správa, že sme sa v prestížnom anglickom periodiku The Financial Times v rubrike „FT 1000 Europe’s Fastest Growing Companies“ umiestnili na 719. mieste. Informácie sú použité z voľne dostupných štatistických zdrojov. Navyše sme museli splniť množstvo podmienok, aby nás zaradili do tohto prestížneho rebríčka, v ktorom sa okrem nás nachádzajú už len 2 firmy zo Slovenska.


2023 – Apríl (6000+ objednávok, 1000+ recenzií, 15000+ fanúšikov na Facebooku)

Počas apríla sa nám podarilo prekročiť zaujímavé štatistiky. Sme šťastní, že sa tešíme stále väčšej dôvere a zaväzuje nás to k ďalším dokonale zrealizovaným stavbám.


2023 – Apríl (Prezentácia na medzinárodnom veľtrhu BAU 2023 v Mníchove)

Koncom apríla sme sa po dlhšej dobe konečne mohli zúčastniť výstavy. Oslovil nás stavebný medzinárodný veľtrh v Mníchove. Postavili sme dizajnovo detailne prepracovanú expozíciu, ktorú zákazníci patrične ocenili. Veľtrh sa koná každé 2 roky počas 6 dní. V tomto období organizátori privítajú okolo 2 250 vystavovateľov zo 45 krajín a 250 000 návštevníkov.

Zo života firmy

Utužujeme vzťahy... :)

Vzdelávame sa...

Zabávame sa spolu...

Fotíme (sa)...

Chodíme na výstavy...

Zveľaďujeme, vymýšľame... :)

Sme hrdí na svoju minulosť aj postupný vývoj. Ďakujeme za spoľahlivých obchodných partnerov a klientov, ktorí sa k nám vracajú, a tak nám pomáhajú rásť. Napriek tomu je súčasťou firmy dodnes náš prvý montážny tím, ktorý sa u nás v roku 2010 zostavil prevažne z kamarátov. Rovnako, u nás na dvore stále nájdete starú dodávku, s ktorou sa začínalo chodiť na montáže. Sme vďační za to, že už nie je jediná, že sme ich museli kúpiť viac…

Naši montážnici najazdia ročne za zákazníkmi na každej jednej viac než 250 000 km. Po tých rokoch už vo firme nie je len otec a synovia Cholevovci. Okrem nich u nás pracuje aj manželka pani Vlasta a teta pani Blanka. Aj ostatní, ktorí u nás pracujú, sú väčšinou kamaráti alebo rodina. Jednu montážnu partiu dokonca tvoria len otcovia a synovia – otcovia sú s nami od začiatku, ich synovia sa k nám časom pripojili. A to hovorí samé za seba. Čo poviete…

Ani tam sme však nezastali. Medzičasom sme naše pôsobenie rozšírili aj do Rakúska, Česka a Maďarska.

V Nemecku sme sa naučili, čo pre zákazníka znamená kvalitný a cenovo dostupný produkt s lepšími vlastnosťami, ako má murovaná garáž. Naša partnerská spoločnosť si počas svojej existencie tiež vybudovala povesť lídra v inováciách v oblasti montovaných garáží. Od roku 1997, kedy spoločnosť MC GARAGEN GmbH založili, už využilo jej produkty a služby viac ako 50 000 zákazníkov.

Výrobné kapacity firmy časom rozšírili o závod v Poľsku s mesačnou kapacitou cca 1 000 až 1 500 garáží, čo robí tieto produkty ešte dostupnejšími. Keďže až 90 % produkcie sa uplatňuje na náročnom nemeckom trhu, pre manažment a zamestnancov firmy je mimoriadne dôležitá kvalita produktov. To dokazujú osvedčenia a certifikáty.

Rovnako aj my si potrpíme na všetky produkty, ktoré ponúkame. Sú oficiálne certifikované Technickým a skúšobným ústavom stavebným. Súčasťou certifikácie platnej pre územie Slovenskej republiky boli aj statické výpočty či posúdenie výroby a jej súladu s našimi aktuálnymi normami.

Všetky bezpodmienečne spĺňame. Nejde pritom o certifikáty pre jednotlivé prvky či materiály, z ktorých je produkt zostavený, ale o osvedčenie o zhode celého výrobku s našimi normami a technické posúdenie jeho vhodnosti pre naše krajinu. Takýmito certifikátmi disponujeme ako jediná firma na Slovensku. Sme na to veľmi hrdí.

Platné osvedčenia pre naše produkty nájdete na našej stránke v sekcií Dokumenty na stiahnutie.

Ak hľadáte kvalitný produkt za rozumnú cenu a profesionálny servis, ste teda na tom správnom mieste. Ako jediný predajca montovaných stavieb na Slovensku vám ponúkame aj pozáručný servis. A to preto, že si svoju prácu vážime.

Ako vznikol GARDEON?

Názov

Základom slova GARDEON je slovo „garage“ (garáž) a „garden“ (záhrada). Oboje úplne skvele vystihuje zameranie našej firmy.

Slovo „garage“ je univerzálnym slovom, ktoré sa prakticky zhodne vyslovuje aj píše vo všetkých možných európskych jazykoch.

Slovo „garden“ už tak univerzálne nie je, no i tak je takmer spoločné pre angličtinu a nemčinu (garten).

Koncovka názvu Gardeon „-eon“ bola voľne inšpirovaná rímskym Pantheonom, architektonickým skvostom, ktorého predná časť s lomenou strechou podporenou stĺpmi pripomína prístrešok.

Celé slovo „Gardeon“, resp. jeho prvá časť „Gard“, znie podobne ako anglické slovo „guardian“ alebo „guard“ čo znamená ochranca alebo strážca, alebo dozerať, opatrovať. To má súvislosť ako s garážami, tak aj prístreškami a záhradnými domčekami. Všetky totiž slúžia k ochrane, uschovaniu alebo opatrovanie niečoho.

Logo – príbeh značky

Vývoj loga GARDEON

Prečo práve tieto znaky?

Logo GARDEON

 

 

Abstrahované písmeno „A“ symbolizuje strechu, čo je hlavný prvok, ktorý majú všetky produkty GARDEON spoločné.

 


Logo GARDEON

 

 

Zmenšené písmeno „O“ je pomyselným symbolom dokonalosti (kruh) prírody (zelená farba). Čiastočným zmenšením dochádza ku zvýrazneniu slova GARDEN v názve, pričom nevzniká dojem, sa sa jedná o bodku.

 


Pár slov od nás, pre VÁS, našich zákazníkov

„Nie je šťastie, že robíme túto prácu. Sme šťastní, že ju môžeme robiť pre vás.“

Našou prioritou a zároveň odmenou je vaša spokojnosť. Máme spôsob, ako vám vďaka využitiu najmodernejších technológií ušetríme čas, peniaze a v neposlednom rady aj nervy :)

Riadime sa mottom: „Spokojní zákazníci sú našim úspechom.“

O výhodách našich stavieb vás presvedčia ony samy. Na našom facebookovom profile si môžete pozrieť viac ako 2 500 fotografií našich realizácií a viac ako 350 recenzií našej práce.

Naše referencie