Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyskúšajte náš
e-shop »

9 tipov na praktické skrine a police, ktoré vykúzlia poriadok vo vašej garáži

Závesný systém v garáži s náradím
Publikované 23.11.2021 12:45

Pokračovanie článku, v ktorom sme sa venovali najmä dizajnovým policiam. Dnes sa zameriame na praktickú stránku úložných priestorov v garáži. Pri nich treba dbať na efektívne využitie priestoru a odolnosť, resp. vysokú nosnosť policových regálov, ak je to potrebné. Či už chcete vašu montovanú garáž využívať ako sklad, dielňu, telocvičňu alebo inak, v článku nájdete inšpiráciu.

Skrine do garáže

Ako vyriešiť úložné priestory v garáži čo najlacnejšie? Predsa recykláciou. Aj keď nie v pravom slova zmysle. Využite skrine, ktoré sa už nepoužívajú (zdroje – rodina, priatelia, známi, susedia) a ktoré by inak skončili na smetisku. Jednoduché a lacné riešenie však nemusí vždy byť to najefektívnejšie. Záleží od veľkosti skríň a samotnej garáže.

Vstavané skrine s posuvnými dverami

Vstavané skrine sa u nás bežne vyrábajú so zásuvnými dverami – voláme ich aj rolldoory. Takáto skriňa sa dá vyrobiť aj z OSB dosiek, takže ak ste šikovný, vyjde vás relatívne lacno.

Obyčajný policový regál z dreva

Takýto policový regál z drevených latiek či OSB dosiek zvládne svojpomocne urobiť každý kutil. Majú relatívne dobrú nosnosť a sú finančne nenáročným riešením.

Kovové policové regály pre ťažšie závažie

Tieto regály ľudia štandardne kupujú v obchodoch, keďže nie každý ovláda umenie zvárania. No pokiaľ ste rodený zvárač, tak kovová konštrukcia predstavuje ideálne riešenie. Najmä ak chcete, aby police zvládli aj ťažkú váhu.

Moderné skrinky z nehrdzavejúcej ocele

Ďalším stupňom kovových policových systémov sú skrine z nehrdzavejúcej ocele. Vyzerajú elegantne, a pritom odolne. Sú moderné, ba až nadčasové. Jednoducho sa čistia. No na druhej strane si priplatíte.

Závesné systémy „levitujúce“ nad vašou hlavou

Pokiaľ máte na zemi a pri stenách málo miesta, možno vás inšpiruje majiteľ garáže, ktorý skladuje veci „vo vzduchu“. Kombináciou políc a hákov vytvoril efektívny úložný systém. Už vám chýba len stabilný rebrík.

Dielenský kútik s vlastnými pravidlami

Okrem úložných priestorov potrebujete v garáži aj priestor na náradie? Vyrobte si vlastný dielenský ponk, zaveste náradie na stenu či na pohyblivú skrinku na kolieskach. Presuniete si všetko náradie práve tam, kde ho potrebujete.

Presklené dvere, vďaka ktorým vždy všetko nájdete

Pokiaľ vaša montovaná garáž slúži ako letná kuchyňa alebo v nej skladujete veci, ktoré aktívne využívate, presklené dvere vám urýchlia hľadanie.

Zdroj (Source):
Fotobanka GARDEON