Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyskúšajte náš
e-shop »

Ako premeniť prístrešok pre auto na čarovný altánok

Záhradný krb s posedením
Publikované 11.06.2018 20:19

Postavili ste novú montovanú garáž a prístrešok na auto už nepotrebujete? Porozmýšľajte, ako by ste ho mohli využiť pred tým, než ho zatratíte. Čo tak premeniť ho na čarovný altánok, ktorý vo vašej záhrade doteraz chýbal? Raňajky na terase, poobedná kávička, večerná grill party s priateľmi či rodinou. Vidíte ten potenciál aj vy?

Prichádza to očakávané obdobie plné slnka a vy sa tešíte na letné party, ktoré usporiadate? Inšpirujte sa a dodajte im šmrnc štýlovým altánkom. Tento rok to nemusí byť opäť iba obyčajná grilovačka. O tom, ako využiť prístrešok na auto inak, sme písali už v článku: 3 nápady, ako využiť prístrešok pre auto inak. Nájdete v ňom okrem iného aj návod na vytvorenie jednoduchej letnej kuchyne.

Posedenie

Útulný v každom počasí

Už sa vidíte, ako v ňom sedíte a čítate si knihu počas príjemného letného dňa? Áno, strecha vás ochráni pred ostrým slnkom. Ale čo vtedy, keď začne pršať či fúkať a vy máte prístrešok bez stien? Ak si chcete užívať altánok aj v daždi alebo vo vetre, pridajte dve až tri steny.

Pokiaľ chcete mať vnútro príjemne presvetlené, navrhujeme priehľadné sklenené steny. Túžite naopak po intímnejšom šere hlavne večer? Odporúčame vám využiť dizajnové drevené výplne, ktoré si môžete farebne doladiť ku konštrukcii altánku. Možnosťou sú aj sťahovacie rolety, s ktorými regulujete množstvo prepusteného svetla.

Zasklenené posedenie

Ešte len premýšľate, že si zadovážite altánok, ale neviete, kam ho umiestniť? Pokiaľ ho “opriete” o stenu domu, ušetríte. A čo svetová strana? Ak ho budete využívať najmä po príchode z práce a na večerné posedenie s priateľmi a rodinou, tak ho skúste orientovať skôr na západ. Užijete si dlhšie svetlo i teplo.

Posedenie pod oblohou na japonský štýl

Dizajn podľa vášho gusta

Túžite po romantickom mieste, na ktoré nemusíte merať dlhú cestu? Vytvorte si ho rovno vo vašej záhrade. Interiér vybavte mäkkými kreslami a malým stolíkom. Doplňte obľúbené knihy a kvety. Využiť môžete aj „vianočné“ osvetlenie, ktoré dodá altánku punc romantiky. Prístrešok môžete nechať obrásť rastlinami podobne ako pergolu. Chceli by ste vonku tráviť i chladnejšie večery? Postavte si v ňom krb.

Posedenie pri krbe vonku

Jednoduchá údržba po celý život

Ak vo vašej záhrade stojí montovaný prístrešok alebo altánok, v rámci údržby ste to vyhrali. Pozinkovaná oceľ nepodlieha vplyvom počasia. Prípadné znečistenie ľahko odstránite iba vodou. Odpadá vám tiež starosť s natieraním. Navyše materiál, z ktorého je altánok vyrobený, vyzerá prirodzene a moderne.

bazén s lehátkami pod prístreškom

Tak čo, inšpirovali sme vás? Neváhajte a pustite sa do toho! Tohtoročná sezóna sa môže začať v znamení letných dní a nocí strávených vo vašom novom altánku.

Zdroj:

https://www.architonic.com/en/product/unopiu-shelter-pergola-led/1448551
http://www.archiproducts.com/zh/产品/hella/棚架-ventur_297071
https://malmerkklaasium.ee/en/products/glass-terrace/frameless-terrace-glazing/
http://www.flauminc.com/21ca7d7a8bc4c3cf.html
https://www.southernliving.com/garden/flowers/beautiful-garden-flowers-types