Ikona telefónu +421 903 18 18 18 Po - Pia 7:30 - 17:00

Domček ako únik od reality, nielen cez leto

Drevený domček so sklenenými dverami
Publikované 03.09.2018 11:56

Užívali ste si svoju záhradu celé leto? Teplo, slnko, kvety, čerstvé ovocia a zelenina. Večery s rodinou a priateľmi v záhradnom altánku. Možno ste si dokonca dopriali luxus domáceho bazéna. Hoci leto končí, niekoľko teplých dní nám dopraje i jeseň. Ale čo potom? Do Vianoc je ešte ďaleko a vy potrebujete útočisko, kde si oddýchnete a dobijete baterky po celom dni v práci. Čo tak urobiť zo záhradného domčeka centrum relaxu, energie a zábavy? Ukážeme vám ako.

Príroda okolo pracovni

Pracovňa plná svetla

Naše 3 tipy sa dajú zrealizovať v rôznych variantoch. Drahších i lacnejších. Podľa toho, ako vám vaša peňaženka dovolí. Nakoľko budete montovaný domček využívať najmä v zime, rátajte predovšetkým so zateplením, vykurovaním a zavedením elektriny. Pre väčší komfort sa pokúste zaviesť aj vodu. Tá je nevyhnutná v prípade domácej sauny a určite vítaná, ak sa rozhodnete pre záhradnú posilňovňu.

Zrelaxujte sa v domácej saune

Máte už dosť tepla? Verte nám, že už čoskoro vám bude chýbať. Detoxikujte a nabite si baterky v záhradnej saune. Vďaka teplote a vlhkosti sa z vás všetky toxíny proste vytratia. A že sa ich v nás v 21. storočí hromadí mnoho! Vaše telo sa uvoľnením svalov dokonale zrelaxuje. Saunovanie navyše pomáha prekrveniu vášho organizmu a znižuje v krvi hladinu kortizolu, ktorý je známy aj ako stresový hormón. Dokonca zrýchľuje metabolizmus. Takže, ak si plánujete udržať letnú figúru aj cez zimu, smelo do toho.

Vírivka v záhradnom domčeku na záhrade

Sauna v záhradnom domčeku

Načerpajte energiu v domácej posilke

Pohyb v chladných mesiacoch je viac ako žiaduci. Avšak možnosti sú obmedzené. Vyriešte to domácou mini-telocvičňou. Ak zainvestujete do strojov, ako  bežiaci pás či stacionárny bicykel, môžete si tieto druhy športu vychutnávať aj cez zimu (keď sú vonku nebezpečné). V prípade, že nemáte dostatok prostriedkov na typickú výbavu posilky, nezúfajte. Hrazda, činky, gymnastické lopty či závesné posilňovacie systémy ich dokážu plnohodnotne nahradiť. Len pri nich viac pracujete s váhou vlastného tela. Lacnejšia verzia posilky má ďalšiu výhodu – priestor bez ťažkopádnych a veľkých strojov sa dá využiť na cvičenie jogy či pilates. 

Posilovňa v záhradnom domčeku

Domáca herňa nielen pre deti

Náš posledný tip sa hodí aj pre rodiny s deťmi. Deťom do 15 rokov obvykle nezáleží na saune ani posilňovni. Ale domáca herňa? Úplný sen. Podľa svojich preferencií a finančných možností si vyskladajte centrum zábavy. Pri výbere pingpongového, biliardového, resp. multifunkčného stola laďte rozmery montovaného domčeka s hracím priestorom, ktorý potrebujete. Zato stolný futbal či terč na šípky sa zmestí aj do menších záhradných domčekov. Každopádne, vám nesmie chýbať pohodlný gauč a veľký televízor, možno aj s hernou konzolou. Pre filmových a športových fanúšikov odporúčame skôr plátno s projektom. Ale záleží na vás.

Záhradný domček pre deti

Záhradný domček s detskými hračkami

Záhradný domček s posedením

Čo nám ešte chýba? Áno, náležité ozvučenie. Hudba vám pomôže uvoľniť sa počas sauny či jogy, a tiež nabudiť sa pri kardio alebo silových cvičeniach. Nemusíte si nevyhnutne zaobstarať statické domáce kino. Kvalitný bezdrôtový reproduktor dnes plnohodnotne nahradí Hi-Fi vežu a viete si ho zobrať všade so sebou. Aj opäť o rok na letnú dovolenku. :)

Zdroj/Source:
https://www.swiftorg.co.uk/getting-in-shape/
https://natipernavigare.info/uk/garden/designs/how-to/a883/garden-gym-room-guide/
https://www.houzz.com/ideabooks/49019566/thumbs/outdoor-patios-and-home-office-cool
http://hiconsumption.com/2015/09/garden-home-office-by-mw-architects/
http://www.bouwjeeigensauna.com/buitensaunas/shipping-container-sauna
https://www.greenretreats.co.uk/products-and-prices/edge/
https://www.pinterest.co.uk/pin/339247784403673450/?lp=true