Ikona telefónu +421 903 18 18 18 Po - Pia 7:30 - 17:00

Domček ako únik od reality, nielen cez leto

Drevený domček so sklenenými dverami
Publikované 03.09.2018 11:56

Užívali ste si svoju záhradu celé leto? Teplo, slnko, kvety, čerstvé ovocia a zelenina. Večery s rodinou a priateľmi v záhradnom altánku. Možno ste si dokonca dopriali luxus domáceho bazéna. Hoci leto končí, niekoľko teplých dní nám dopraje i jeseň. Ale čo potom? Do Vianoc je ešte ďaleko a vy potrebujete útočisko, kde si oddýchnete a dobijete baterky po celom dni v práci. Čo tak urobiť zo záhradného domčeka centrum relaxu, energie a zábavy? Ukážeme vám ako.

Kancelária s veľkým oknom do záhrady

Kancelária so stolom a čiernou stoličkou

Naše 3 tipy sa dajú zrealizovať v rôznych variantoch. Drahších i lacnejších. Podľa toho, ako vám vaša peňaženka dovolí. Nakoľko budete montovaný domček využívať najmä v zime, rátajte predovšetkým so zateplením, vykurovaním a zavedením elektriny. Pre väčší komfort sa pokúste zaviesť aj vodu. Tá je nevyhnutná v prípade domácej sauny a určite vítaná, ak sa rozhodnete pre záhradnú posilňovňu.

Zrelaxujte sa v domácej saune

Máte už dosť tepla? Verte nám, že už čoskoro vám bude chýbať. Detoxikujte a nabite si baterky v záhradnej saune. Vďaka teplote a vlhkosti sa z vás všetky toxíny proste vytratia. A že sa ich v nás v 21. storočí hromadí mnoho! Vaše telo sa uvoľnením svalov dokonale zrelaxuje. Saunovanie navyše pomáha prekrveniu vášho organizmu a znižuje v krvi hladinu kortizolu, ktorý je známy aj ako stresový hormón. Dokonca zrýchľuje metabolizmus. Takže, ak si plánujete udržať letnú figúru aj cez zimu, smelo do toho.

Vírivka pod prístreškom

Sauna na záhrade

Načerpajte energiu v domácej posilke

Pohyb v chladných mesiacoch je viac ako žiaduci. Avšak možnosti sú obmedzené. Vyriešte to domácou mini-telocvičňou. Ak zainvestujete do strojov, ako  bežiaci pás či stacionárny bicykel, môžete si tieto druhy športu vychutnávať aj cez zimu (keď sú vonku nebezpečné). V prípade, že nemáte dostatok prostriedkov na typickú výbavu posilky, nezúfajte. Hrazda, činky, gymnastické lopty či závesné posilňovacie systémy ich dokážu plnohodnotne nahradiť. Len pri nich viac pracujete s váhou vlastného tela. Lacnejšia verzia posilky má ďalšiu výhodu – priestor bez ťažkopádnych a veľkých strojov sa dá využiť na cvičenie jogy či pilates. 

Drevený záhradný domček s terasou a posedením

Domáca herňa nielen pre deti

Náš posledný tip sa hodí aj pre rodiny s deťmi. Deťom do 15 rokov obvykle nezáleží na saune ani posilňovni. Ale domáca herňa? Úplný sen. Podľa svojich preferencií a finančných možností si vyskladajte centrum zábavy. Pri výbere pingpongového, biliardového, resp. multifunkčného stola laďte rozmery montovaného domčeka s hracím priestorom, ktorý potrebujete. Zato stolný futbal či terč na šípky sa zmestí aj do menších záhradných domčekov. Každopádne, vám nesmie chýbať pohodlný gauč a veľký televízor, možno aj s hernou konzolou. Pre filmových a športových fanúšikov odporúčame skôr plátno s projektom. Ale záleží na vás.

Záhradný domček v svetlosivej farbe so šikmou strechou

Bielo sivý drevený domček do záhrady

Záhradný domček v čiernej farbe s terasou na posedenie

Čo nám ešte chýba? Áno, náležité ozvučenie. Hudba vám pomôže uvoľniť sa počas sauny či jogy, a tiež nabudiť sa pri kardio alebo silových cvičeniach. Nemusíte si nevyhnutne zaobstarať statické domáce kino. Kvalitný bezdrôtový reproduktor dnes plnohodnotne nahradí Hi-Fi vežu a viete si ho zobrať všade so sebou. Aj opäť o rok na letnú dovolenku. :)

Zdroj/Source:

https://www.swiftorg.co.uk/getting-in-shape/

https://natipernavigare.info/uk/garden/designs/how-to/a883/garden-gym-room-guide/

https://www.houzz.com/ideabooks/49019566/thumbs/outdoor-patios-and-home-office-cool

http://hiconsumption.com/2015/09/garden-home-office-by-mw-architects/

http://www.bouwjeeigensauna.com/buitensaunas/shipping-container-sauna

https://www.greenretreats.co.uk/products-and-prices/edge/

https://www.pinterest.co.uk/pin/339247784403673450/?lp=true