Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyskúšajte náš
e-shop »

Tipy na darčeky a prekvapenia na Deň matiek a Deň otcov

Deň matiek a deň otcov
Publikované 04.05.2021 10:00

Mama a otec sú určite najdôležitejšími ľuďmi v našom živote. No možno ich lásku a starostlivosť občas vnímame ako samozrejmosť a pri každodenných starostiach im zabúdame dať najavo tú svoju. Každý rok však máme príležitosť poďakovať sa im – druhá májová nedeľa je sviatkom všetkých mám, tretia júnová nedeľa zas neoficiálnym sviatkom všetkých otcov. A my máme pre vás nápady, ako môžete urobiť rodičom na ich sviatok radosť.

Nápady na darček pre mamu

To, že Deň matiek sa oslavuje po celom svete, je celkom prirodzené. Zaujímavé však je, že sa to nedeje v rovnaký deň. Rôzne krajiny totiž vychádzajú z rôznych tradícií. Napríklad vo Veľkej Británii je to štvrtá pôstna nedeľa, u nás vzdávame úctu mamám vždy druhú nedeľu v máji. Už máte tento rok vymyslený originálny darček na deň matiek?

Kvety alebo kytica

Pekná kytica určite poteší každú ženu. No pre mamu to nemusí byť len rezaná „klasika“. Ak sa tá vaša rada „rýpe v hline“, skúste jej vybrať niečo zaujímavé do záhradky. Alebo môžete vytvoriť originálny darček na deň matiek vlastnoručne. Napríklad kytica z bonbónov alebo ovocia napichaného na špajle bude také prekvapenie pre mamu 3 v 1 – milé, chutné aj originálne.

Kytica v červenobodkovanej krhle

Sladká dobrota

Ani sladkým nemôžete nič nepokaziť. Veď ktorá žena nemá maškrtný jazýček? No mamy väčšinou viac poteší vlastnoručne vyrobený darček. Aj jednoduchý koláč bude pre mamu ten najlepší, ak bude vedieť, že jej ho upieklo jej dieťa. Ak neviete piecť, pokojne kúpte škatuľku zákuskov, dôležité však je, aby ste si ich zjedli spoločne. Pretože darčekom pre mamu je aj čas, ktorý jej venujete.

Torta na tácke

Niečo pre krásu

Ktorá žena by nechcela byť krajšia? Trafiť ten správny krém či parfum však nemusí byť najmä pre synov jednoduchá úloha. Ak nepoznáte maminu obľúbenú značku, istejšie bude darovať jej poukážku na profesionálnu kozmetickú procedúru alebo na masáž. Každej mame predsa padne dobre, ak si môže na chvíľu oddýchnuť, každá si rada užije trochu starostlivosti.

Darčekový kupón

Lístok na predstavenie

Miluje vaša mama kultúru, filmy alebo divadlo? Kúpte jej lístky do kina alebo do divadla a choďte na predstavenie spolu s ňou. Nenápadne zistiť, čo by rada videla, určite nebude problém, a spoločný zážitok bude pre každú mamu dvojnásobnou radosťou.

Divadelné predstavenie

Vecičky na šport

Mnohé ženy sú veľmi aktívne – behajú, bicyklujú, chodia na jogu, zumbu, do fitka… Ak sa vaša mama udržiava vo forme a rada športuje, určite je niečo, čo by ju v tomto smere potešilo – možno fľaša na vodu, možno kvalitná jogamatka či funkčné tričko. Neviete, čo presne by to malo byť? Aj v tomto prípade môže byť šikovným riešením poukážka. Dnes ich ponúka väčšina športových obchodov.

Pomôcky k cvičeniu

Nápady na darček pre otca

Tak ako vo väčšine krajín sveta, aj u nás pripadá Deň otcov na tretiu júnovú nedeľu. Jeho história začala podobne ako pri Dni matiek – v Amerike v prvej polovici 20. storočia (len o niekoľko desiatok rokov neskôr). I keď na Slovensku nie je tento sviatok taký populárny, ani na otcov by sme nemali zabúdať. Tu je zopár nápadov, čím by ste im mohli tento rok urobiť na Deň otcov radosť.

Dobré jedlo

Kým mame zväčša ulahodíte skôr niečím sladkým, otcovi možno urobí väčšiu radosť poriadny rezeň. Skúste mu pripraviť dobroty, ktoré má rád – či už to bude misa rôznych rezňov, alebo košík s klobáskami, syrom a kvalitným vínom, otca labužníka tým určite potešíte.

Rezeň so zemiakmi na tanieri

Kniha alebo CD-čko

Číta radšej cestopisy, fejtóny, detektívky alebo životopisy slávnych osobností? Možno by vášmu otcovi urobilo radosť CD obľúbenej kapely alebo nostalgická platňa… V tomto smere je výber naozaj široký, takže voľba nemusí byť vôbec jednoduchá. A možno by si otec aj tak najradšej vybral sám. Keď mu darujte poukážku do kníhkupectva, bude mať všetky možnosti k dispozícii.

Kolekcia kníh pre mužov

Originálne tričko

Chlap nemá tričiek nikdy dosť. V ponuke obchodov je množstvo takých, ktoré majú rôzne chlapské či vtipné nápisy, vybrať môžete aj motív obľúbeného futbalového tímu či potlač vysnívanej značky auta. No a ak chcete staviť na osobný originál, objednajte otcovi tričko s vlastnou potlačou.

Tričko na deň otcov

Perfektný zážitok

Chlapi vraj nikdy neprestanú byť chlapcami, nikdy sa neprestanú hrať. Darujte otcovi niektorú z chlapských adrenalínových aktivít, prípadne „chlapčenskú hru“ vo veľkom. Môže to byť pilotovanie formuly, okruh na štvorkolkách, ale aj jazda na traktore či práca s bagrom. Poukazov na rôzne  zážitkové aktivity je v ponuke naozaj veľa, takže darček pre otca z tejto kategórie nebude problém.

Červená formula

Chlapský deň

Perfektným darčekom pre otca môže byť aj to, keď bude môcť stráviť čas so svojím synom. Urobte si na Deň otcov „chlapský deň“ – pozrite si spolu jeho obľúbený film, choďte na rybačku, alebo si zájdite na futbal. Ak zoberiete aj svojich synov, váš otec a ich dedo z toho bude mať určite veľkú radosť. Spoločné zážitky s deťmi sú totiž pre rodičov obvykle tým najkrajším darčekom.

Rybárske udice

Nápady na darček pre oboch rodičov

A čo tak obdarovať obidvoch rodičov naraz? Môžete si napríklad založiť vlastnú tradíciu a v niektorú jarnú nedeľu si urobiť váš Rodinný deň.

Spoločenská hra

Milujú vaši rodičia spoločenské hry? Darujte im niektorú z noviniek, ktorú si môžete spolu zahrať namiesto tradičných kariet či „človeče“. Vedomostné, strategické aj rodinné, activity alebo scrable – výber je dnes naozaj veľký a zabaviť sa pri nich môžu dvaja aj celá rodina. Prípadne skúste poriadne veľké puzzle.

Karty pre rodinu o zvieratkách

Spoločný výlet

Možno najväčšiu radosť urobíte rodičom tým, že im venujte svoj čas. Potešte ich napríklad spoločnou rodinnou večerou, alebo sa spolu vyberte na výlet – zrúcaniny hradov, vyhliadky, zaujímavé miesta či múzeum v prírode… Aj vo vašom okolí je určite veľa možností pre každú kondíciu. Ak so sebou vezmete aj svoje deti, možno oživíte spomienky na vaše rodinné vychádzky či túry v časoch, keď ste boli ešte malí a roztomilí.

Výlet pre rodinu

Miesto na pravidelné stretnutia

Spoločne strávený čas je obvykle pre rodičov tým najkrajším darčekom. A čo tak vytvoriť priamo u nich na záhrade miesto, kde si budete môcť spoločné chvíle užívať pravidelne? Zaobstarajte im napríklad záhradnú pergolu GARDEON. S jej realizáciou ani údržbou nebudete mať žiadne starosti a vaši rodičia získajú perfektné miesto na spoločné posedenia či grilovanie, kde budú môcť tráviť čas či už vo dvojici, alebo spoločne s deťmi a vnúčatami. Ak bude táto pergola spojená aj s montovaným záhradným domčekom, dostanú praktický darček, ktorý budú môcť využívať po celý rok.

Predná časť bieleho domčeka s prestrešením za záhradkou

 

Zdroj (Source):
Fotobanka GARDEON
https://www.thecakedecoratingcompany.co.uk
https://www.zena.pravda.sk
https://www.zena.sme.sk
https://www.markscrub.com
https://www.ecav.sk
https://www.protips.dickssportinggoods.com
https://www.pinterest.com
https://www.kaufland.sk