Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00

Ako vianočne naladiť záhradný domček a jeho okolie

Vianočné dekorácie na rodinnom dome
Publikované 13.12.2018 11:17

Už ste naladení na Vianoce? Ak vám to znemožňuje nával práce pred sviatkami, blato na cestách či preplnené obchody, uniknite predvianočnému zhonu. Užívajte si sviatočnú atmosféru doma. Vo vlastnej záhrade. Vo vašom milovanom záhradnom domčeku. Ako vyzdobiť interiér domčeka a záhradu, aby ste naozaj cítili, že prichádzajú sviatky pokoja? A ako ten pokoj aj reálne dosiahnuť? 

Na začiatok – 2 účinné tipy, ktoré vyriešia zmienené problémy. Ak nie ste fanúšikom predvianočného zhonu,…

  1. … vypýtajte si na pár dní home office. Z pokoja domova, bez vyrušovania, urobíte väčší objem práce za kratší čas. A stihnete koncoročné termíny. Vyhnete sa tiež zablateným cestám a vaše auto spokojne oddychuje v bezpečí garáže.
  2. … nakúpte darčeky online. V dnešnom svete nie je nič ľahšie, ako vyhnúť sa preplneným obchodom a cestám, a to nechať si všetko doviesť domov.

Záhradná „chalúpka“ ako útočisko pred svetom

Túžite sa niekam zatvoriť a byť aspoň na pár hodín sám s vlastnými myšlienkami? Pokiaľ zateplíte záhradný domček, môžete ho aktívne využívať po celý rok ako plnohodnotnú relaxačnú miestnosť. Alebo ako posilňovňu či saunu. Domácu kanceláriu či knižnicu. Alebo ako čokoľvek, čo si vymyslíte a urobí vám radosť počas tmavých zimných večerov.

Veniec na dverách

Vnútri vám ho pomôžu zútulniť typické vianočné dekorácie, svetielka, vianočné ruže či oheň v krbe. Rozvoňať interiér vám umožní prírodná vône škorice a sušených pomarančov. Ako však vianočne naladiť aj okolie domčeka a svoju záhradu?

Vonkajšia výzdoba nemusí byť gýčová ani prehnaná. Ide skôr o detaily. Nič také, čo vidíte v amerických filmoch. Aj keď,… ak vám plastový svietiaci sob na streche urobí radosť, tak prečo nie? :) Pozrite si naše tipy na zimné dekorácie do záhrady, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári.

Búdka pre vtáčiky

Záhrada spí pod snehom a vám v nej chýba život? Priveďte ho späť. Postačí jednoduchá búdka či kŕmidlo pre vtáčiky. Tie majú cez zimu obmedzené zdroje potravy. Preto ich poteší krmivo, ktoré im na záhrade pripravíte. Radšej ich však nekŕmte zvyškami vašej potravy. Škodlivé sú pre nich soľ, koreniny i plesnivé potraviny. Môžete im ale naservírovať semená, oriešky či ovocie.

Zasnežené konáre stromov

Svetlo, ktoré rozžiari domček i záhradu

Tradičné svietniky sú celoročná klasika, ktorá nesklame ani cez zimu, či ich už umiestnite pred vchod do domu alebo do záhradného domčeka. Avšak sviečky môžu aj levitovať, napr. v sklených nádobkách zavesené na trámy vášho altánku.

Svetielka

Príjemné teplo a svetlo nielen počas letných, ale aj počas zimných večerov pre vás vyrobí záhradné ohnisko. Dá sa však využiť aj trošku inak. Ako vianočná drevená dekorácia so svetielkami. Záhradné stavby môžete ozdobiť rôznymi svetelnými reťazami či väčšími žiarovkami.

Lampióny

Sviatočné rastlinstvo

Zelené ikebany, vence a girlandy predstavujú tradičnú výzdobu exteriéru. Jednoznačne sa hodia na vchodové dvere, schodisko alebo verandu. Zaujímavým nápadom je vyzdobiť si takto aj poštovú schránku. Vyhrať sa môžete v rámci celej záhrady, či už ide o vchod do záhradného domčeka, garáže alebo o steny prístrešku. Aranžujte rôzne druhy ihličnanov so šiškami, šípkami či inými farebnými plodmi. Doplňte ich stuhami a drobnými ozdobami.

Rastlinný veniec

Červené šišky

A čo prýštec najkrajší? Že čo to je? Originálny názov kvetu, ktorý skôr poznáte ako „vianočnú ružu“. Pochádza z Mexika. Preto by ste ružu určite nemali umiestniť von, ale držať ju vo vnútri v príjemnej izbovej teplote. 

Externý vianočný stromček

Páči sa vám myšlienka ekologických Vianoc? Živý stromček predsa môžete mať aj na záhrade. Prípadne v črepníku na terase. Len nezabudnite zazimovať korene. Zaveste naň externé svetielka a nerozbitné ozdoby. Rozžiari vám úsmev na tvári pri každom pohľade do záhrady. Alternatívou sú ešte osvetlené listnaté stromy, ktorých kmene a holé konáriky nebudú vyzerať tak bezútešne.

Zasvietený stromček v snehu

Tak a máme všetko vyzdobené. Na internete nájdete množstvo vkusných inšpirácií, ktoré vám pomôžu naladiť vašu záhradu i montovaný záhradný domček na Vianoce. Krásne sviatky! 

PS: Blíži sa Silvester. Už ste uvažovali o party na záhrade? Šialený nápad alebo geniálne riešenie novoročnej oslavy? Dozviete sa u nás na blogu.

Zdroj (Source):
pinterest.com
https://www.alamy.com/stock-photo/wooden-birdhouse.html
https://www.visitgolden.com/blog/post/olde-golden-christmas-lights-parades-and-more/
https://www.notonthehighstreet.com/dibor/product/winter-ivy-and-holly-berry-christmas-garland
https://wall.alphacoders.com/big.php?i=191084
https://www.grandinroad.com/blog/celebrate/christmas-porch-decorations-15-festive-looks/
https://www.christmaslightsetc.com/pages/christmas-porch-decorations
https://theforestrystudio.com/products/christmas-garland/