Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyskúšajte náš
e-shop »

Ako zakryť výhľad od susedov?

Ochranná plachta pod altánkom
Publikované 15.04.2021 10:00

Viete, aký prístrešok by bol pre vás ideálny? Samozrejme, mal by byť dostatočne veľký na to, aby sa vám podeň vošlo posedenie pre všetkých blízkych, prípadne pre priateľov, ktorých radi vidíte. Mal by byť určite odolný a vhodne umiestnený. No pamätali ste úplne na všetko? Čo ak ste na niečo zabudli? V takom prípade je praktické, ak sa dokáže prístrešok zmeniť a hoci aj prispôsobiť novej situácii. Tak, ako ten u Habovštiakovcov.

PRED

Záhradný domček s dvoma prístreškami

PO

Ochranná plachta pod altánkom

Príbeh nášho prístrešku sa u Habovštiakovcov vlastne začal garážou. Bolo to ešte v roku 2015, keď sa manželia rozhodli zaobstarať si garáž, ktorá im pri dome chýbala. Voľba padla na montovanú stavbu z našej ponuky a v tom istom roku sme im ju aj zrealizovali.

Garáž pre jedno auto v bielej omietke

Habovštiakovci boli veľmi spokojní nielen s hotovou garážou, ale aj s našou prácou a prístupom, a tak keď o dva roky neskôr začali premýšľať o záhradnom domčeku s prístreškom, obrátili sa opäť na Gardeon (vlastne na Garáže na kľúč, ako sa v tom čase naša firma volala).

Posedenie so svetlami

Posedenie pod prístreškom pri domčeku

A opäť prišla spokojnosť. Ich záhrada bola vďaka novej šikovnej stavbe krajšia aj praktickejšia a rodina si miesto na grilovanie a relax naplno užívala. No ako to už chodí, vymysleli pritom, ako by sa dal ich altánok ešte vylepšiť. Našťastie to pri našich montovaných stavbách nie je problém, a tak sme o rok nato vymenili pôvodnú výplň za plné panely – do altánku tak nevidno od susedov, ani sa doň nepráši a nefúka. Rodina si v ňom teda celkom jednoducho zabezpečila viac súkromia aj teplejšie a čistejšie prostredie.

Ochranná plachta pri domčeku

Posedenie pod prístreškom

Ďalšie zdokonalenie prístrešku priniesol šikovný nápad domácich – na jeho čelnú stranu dali manželia namontovať  ochrannú plachtu, ktorú zrealizovala firma Toministek autoplachty z Oravy. Vďaka tomu si predĺžili sezónu a altánok si v pekných dňoch môžu užívať až do neskorej jesene. Plachta udrží v altánku teplo a v prípade potreby chráni aj pred nízko položeným slnkom. „Výhodu tejto plachty je, že do altánku nevidno, no von vidieť a vnútri je dosť svetla,“ hovorí pán Habovštiak. Ďalší z nápadov činorodých manželov je teda zrealizovaný. Príde ešte nejaké vylepšenie? Necháme sa prekvapiť.

Ochranná plachta

Posedenie za ochrannou plachtou

 

Zdroj (source)
Fotobanka GARDEON
Za fotografie ďakujeme našim zákazníkom