Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00

Možnosti využitia záhradných domčekov

Vyvýšený záhon pri záhradnom domčeku
Publikované 05.05.2015 09:48

K čomu všetkému môže slúžiť záhradný domček? Nebudete veriť, akými všemožnými spôsobmi sa tieto drobné stavby dajú využiť. Pod pojmom záhradný domček zajasá každá záhradkárska povaha, čo je určite na mieste, pretože domček na záhrade je pre milovníkov záhonov a výhonkov neoceniteľným pomocníkom. Avšak domček ako taký so sebou prináša aj mnoho ďalších nemenej užitočných alternatív využitia.

 

Záhradný domček ako domček na náradie

Stále zakopávate o fúrik, stúpate na hrable alebo sa neustále vraciate domov pre potrebné náradie? Nemáte kam schovať kosačku na trávnik či gril a ráno vstávate so strachom, či ho ešte dnes vôbec nájdete na svojom mieste? Tomu všetkému môže byť koniec, ak vlastníte domček na náradie, ktorý predstavuje ideálne riešenie pre uskladnenie chemikálií, všemožného záhradného, ​​kutilského aj stavebného náradia a cenné techniky vo forme motorových píl alebo už spomínaných kosačiek a grilov.

Kutilské náčinie v záhradnom domčeku

 

Záhradný domček pre potreby záhradkára

Ako správny náruživý záhradkár iste viete, že k svojmu koníčku potrebujete nepreberné množstvo náradia, materiálov, techniky či sadeníc. Verím, že vaša práca so sebou nesie fantastické a užitočné výsledky, každopádne vy samotní ste často z večného prenášania vecí a odbiehania určite unavení, nehovoriac o tom, že záhradkárčenie je už samo o sebe fyzicky náročná činnosť.

Vyvýšený záhon pri záhradnom domčeku

Týchto rušivých elementov vás môže zbaviť záhradný domček, v ktorom sa dajú skladovať najrôznejšie záhradkárske potreby, hlina, semienka, hnojivá, vedierka, kanvičky, kosačky a to všetko v úplnej blízkosti vašej záhradky, pričom bezpečnostný zámok zaručí ich bezpečnosť. Je schopný poslúžiť aj ako zimovisko zazimovaných rastlín a cibúľ. V neposlednom rade si môžete urobiť vnútri domčeka či pod jeho pretiahnutou sedlovou strechou posedenie a v tieni si tak vychutnávať zaslúžené chvíľky odpočinku.

Záhradný domček ako kôlňa

Zaužívaný pojem „Kôlňa na drevo“ je nástupcom záhradných dizajnových domčekov uvrhnutý do zabudnutia. Teraz si totiž môžete zaobstarať moderný montovaný záhradný domček za veľmi priaznivú cenu a vaša záhrada, dom či pozemok môžu naďalej pôsobiť luxusným dojmom a hrať spolu vo vzájomnej harmónii. Týmto krokom predovšetkým ochránite drevo či iné palivá pred dažďom aj ďalšími nepriazňami počasia, popr. krádežou.

záhradný domček na náradie

 

Záhradný domček ako záhradná chatka

Väčšie rozmery vám umožní využiť domček stojaci na vašej záhradke či pozemku ako rekreačnú chatku. Môžete si v ňom tak vytvoriť zázemie známe z typických rekreačných chát alebo moderných letných sídiel. Všetko sa odvíja len od vašej predstavivosti, kedy stačí premyslieť funkčnosť verzus veľkosť, načrtnúť pôdorys a nadčasová záhradná chatka môže byť vaša. Týmto variantom zhodnotíte vaše sociálne interakcie, lebo teraz už máte možnosť ubytovať svojich príbuzných i priateľov a tráviť tak s nimi viac času ako doteraz.

záhradný domček s nábytkom

Záhradný domček ako detský domček

Záhradný domček nemusí nutne slúžiť len pre osobné účely. Môžete ním potešiť napríklad aj svoje ratolesti a splniť tak ich tajné sny o domčeku, ktorého pánom budú výhradne len oni. Veľkou výhodou montovaných domčekov je skutočnosť, že simulujú podobu rodinného domu a to deti ocenia oveľa viac, než kvetinové plastové domčeky na pár použití. Interiér detského kútika sa potom uspôsobuje koníčkom a želaniam dieťaťa. Zároveň ho môžete využívať aj pre uschovanie a zabezpečenie športovo-dobrodružných prvkov, lán na šplhanie, rebríkov, hojdačiek, šmýkačiek alebo ďalších pomôcok pre vonkajšie detské hrátky.

Záhradný domček pri bazéne pre deti