Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00

Premena záhradného domčeka na víkendovú chatku – kto neskúsi, nevie.

Publikované 22.08.2023 10:00

Naši zákazníci, ktorí si objednali vlani v lete u nás záhradný domček s pergolou, sa nám túto jar ozvali a poskytli nám svoje zážitky, skúsenosti a fotodokumentáciu z postupnej premeny záhradného domčeka na víkendovú chatku, ktoré zverejňujeme v plnom znení tak, ako nám boli zaslané.

Prečítajte si prvú časť rekonštrukcie domčeka na záhradnú chatku.

Záhradný domček Gardeon úspešne prežil prvú zimu a spôsobuje nám veľkú radosť a inšpiráciu. Naša tvrdohlavá snaha urobiť z neho víkendovú chatku pre nás a pre prípadné návštevy pomaličky smeruje k cieľu. Z obavy, že v lete v ňom bude veľmi teplo a z následnej snahy skryť „inštalácie“ sme sa rozhodli domček zatepliť, resp. v tomto prípade by bolo vhodnejšie nazvať to „odizolovaním od letnej horúčavy“.

Strop ktorý sme si objednali bol zateplený hneď pri dodaní a obvodové steny sme zateplili 3 cm tvrdeným polystyrénom v pásoch zodpovedajúcich konštrukcii obvodového plášťa. Následne sme z 10 cm hrubých priečkoviek vybudovali kúpelňu.

Potom sme opakovane zateplili obvod celistvými platňami 3 cm hrubého tvrdeného polystyrénu. Na priečky a obvodové steny sme „natiahli sieťku a kléber“ a tešili sme sa, že taktiež svojpomocne pomaličky do jari urobíme vnútornú omietku a bude hotovo.

Ale nebolo… Vnútri bolo teplejšie a keď vonku mrzlo, domček začal „slziť“. Na stenách a čiastočne po obvode stropu sa zrážala vlhkosť. Rozhodli sme sa vyriešiť to ďalším 5 cm zateplením doskami multipor. Veľmi nás už netešilo, že bolo treba obvodové steny opakovane „zasieťkovať a zaklébrovať“ a potom už prišla konečne na rad omietka a vymaľovanie priestoru. Zatiaľ sa to javí tak, že 3+3+5 cm zateplenie znútra postačuje a už bude asi všetko v poriadku.

Naše „budovateľské nadšenie“ vytvoriť na ploche 25 m2 krásne miesto na skromný, ale estetický život hodný 21. storočia , nepoľavuje. Náš cieľ sa k nám už pomaly približuje a časom uvidíme, aký bude výsledok. Keď bude všetko zariadené a hotové dáme vám určite vedieť, ako to v konečnom dôsledku dopadlo, lebo Vaša skvele fungujúca firma s neuveriteľne šikovnými ľuďmi a serióznym a korektným jednaním si určite zaslúži vidieť ako slúži jej produkt.

Spätná väzba je pre našu prácu veľmi dôležitá a posúva nás vpred. Takisto môže byť inšpiráciou pre ostatných záujemcov. Ak na nás naši zákazníci v návale práce a nadšenia z dokončovania začatého diela nezabudnú, radi vám následne sprostredkujeme pokračovanie tohto príbehu.

Ak vás zaujíma, ako začal tento príbeh, môžete sa o ňom dočítať v prvej časti tohto blogu.

Zdroj (Source):
Fotobanka GARDEON.