Ikona telefónu +421 903 18 18 18 Po - Pia 7:30 - 17:00

8+ kreatívnych nápadov na hojdačky a húpacie siete

Hojdacia sieť s vankúšmi
Publikované 13.01.2020 11:01

Vytvorte si relaxačný kútik vo vašej záhrade. Taký, kde sa schúlite s dobrou knižkou, poleňošíte s deťmi alebo vašou polovičkou. Zozbierali sme pre vás inšpirácie na záhradné hojdačky, sedenie či hojdacie siete, ktoré vzdorujú zemskej príťažlivosti.

Tradičné hojdacie siete po novom

Hojdacia sieť so stojanom

Aj tradičné húpacie siete viete oživiť. Napr. ponad sieť zavesenú medzi dvoma stromami môžete natiahnuť príjemné svetielka, ktoré dotvoria romantiku. Alebo zaveste hojdaciu sieť medzi steny pergoly okolo záhradného ohniska. Prípadne, ak bývate na kopci, umiestnite ju na vrch s výhľadom na celú záhradku. Hojdaciu sieť môžete pripevniť dokonca aj medzi stĺp záhradného prístrešku a strom.

Hojdacia sieť pred domom

Biela hojdacia sieť s limonádou

Vaňa v hojdacej sieti

Čože? Veru tak, aj takáto sranda už existuje. Určite bude potrebná pevnejšia konštrukcia, ak by ste si niečo podobné chceli vyrobiť doma. Tí šikovnejší ju možno premenia i na vírivku.

Modré vírivkové hojdacie kreslo

Záhradná posteľ na strome

Zdá sa vám hojdacia sieť nepohodlná? Čo tak zavesiť si do záhrady posteľ? A to rovno na strom. Len si dávajte pozor, aby mali konáre dostatočnú nosnosť. Šantivé deti by ju totiž mohli položiť k zemi.  

Ak by ste sa báli, že na posteľ naprší a nechce sa vám ju neustále skladať, zaveste si svoj „pelech“ pod montovaný záhradný prístrešok, kde môžete bezstarostne leňošiť.

Závesná hojdačka pod altánkom

Hojdačka na verande

Má váš dom verandu ako z amerického filmu? Tak to vám tam hojdačka nesmie chýbať. Môže byť obyčajná drevená alebo sa vyhrajte s dizajnom v podobe gauča či postele. 

Hojdačka na verandu v bielej farbe

Drevené hojdacie kreslo pred domom na terase

Záhradné sedenie pod prístreškom

V podobnom duchu môžete zriadiť aj posedenie na zadnom dvore pod záhradným prístreškom. Zaveste ho na reťaze či hrubé laná podľa toho, čo sa vám tam dizajnovo viac hodí.

Montovaný záhradný domček GARDEON v svetlo-sivej omietke

Dvojitý záhradný domček GARDEON v bielej omietke s hnedými dverami Hormann

Jednomiestne hojdačky a siete

Preferujete, aby mal každý svoj vlastný priestor? Nie ste sami. Zaobstarajte si do záhrady napr. závesné drevené kreslá na terasu, špeciálne sieťky s rámom pri bazén, prútené kresielka k záhradnému posedeniu, okúzľujúce vajíčko, ba dokonca siete, ktoré visia z dreveného trámu ako kedysi tradičné detské hojdačky.  

Hojdacie kreslá s dečkami na sedenie

Hojdacie kreslo na záhrade

Závesné hojdacie kreslá s vankúšmi

Originálny hojdací stan

Chcete radšej priestor, kam by sa vošla celá rodina? Vyskúšajte tento kreatívny nadzemný stan. Deťom sa bude zaručene páčiť. Môže fungovať ako skrýša pred rodičmi alebo pred deťmi – záleží od uhla pohľadu.

Hojdací stan s deťmi

Kreatívne kovové iglu

Týmto originálnym nápadom zakončíme dnešnú dávku inšpirácie. Ako ste sa mohli presvedčiť, záhradné hojdačky majú v 21. storočí mnoho podôb. Čo je na nich ale najlepšie? Že lákajú deti i dospelých oddychovať na čerstvom vzduchu.

Kovové iglu bielej farby

Vybrali ste si tú svoju? Páčia sa vám netradičné hojdačky a húpacie siete, ale nemáte v záhrade dostatok, resp. dostatočne veľké stromy? Zaobstarajte si montovaný záhradný prístrešok, na ktorého pevné stĺpy sa môžete na 100 % spoľahnúť.

Zdroj (Source):
https://www.madeintheshadehammocks.com/
https://blog.gardenloversclub.com/
https://french.alibaba.com/
http://fitflopsale-singapore.info/
https://blog.gardenloversclub.com/
https://www.ebay.com/
https://plankandpillow.com/
https://sk.pinterest.com/
https://www.dailymail.co.uk/
https://www.6sqft.com/