Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyskúšajte náš
e-shop »

Tipy na vianočné darčeky pre milovníkov áut a motoriek

Tesla v prístrešku
Publikované 26.11.2020 10:00

Máte občas pocit, že váš manžel venuje viac času a pozornosti svojmu miláčikovi na kolesách než vám? Tak potom vieme, čím mu na Vianoce urobíte radosť – inšpirujte sa našimi tipmi na darčeky pre každý typ muža aj pre každý rozpočet.

Ten správny model, iba v malom

Každý motorkár či fanúšik dobrých áut má svojho favorita, medzi všetkými značkami tú najžiarivejšiu hviezdu, vysnívaný ideálny typ. Samozrejme, nie každý ho môže aj vlastniť. Skúste mu ho teda dopriať aspoň v malom. Kvalitné modely áut patria medzi zberateľské kúsky, ktoré nie sú lacné, no určite potešia.

Modell auta Ford Mustang z Lego Creator

A ak je váš muž večné dieťa (a tými väčšina mužov je), perfektný darček bude preňho model auta alebo motorky, ktorý si môže sám poskladať, no a skutočne štýlovou vychytávkou pre nadšencov kvalitných hračiek je Ford Mustang z LEGO Creator.

Praktické drobnosti

Hľadáte skôr praktickú drobnosť ? Malý, ale šikovný darček pre muža, strýka, brata… Potešiť môžu naozaj aj veci, ktoré nestoja veľa. Napríklad protišmyková podložka, vďaka ktorej ostanú mobil, peňaženka či kľúče na mieste a neskĺznu z palubnej dosky do miest, v ktorých sa hľadajú veľmi nepohodlne. Ďalšou praktickou vecičkou, ktorú chlap ocení nielen v aute, je kvalitná LED baterka.

LED baterka

Dôležité pritom je nielen dostatočne silné svetlo. Ideálne je, ak má baterka vysúvaciu, nastaviteľnú či flexibilnú konštrukciu uspôsobenú na to, aby posvietila aj „za roh“, na rôzne nedostupné miesta. Hodí sa tiež magnetický koniec rukoväte, pomocou ktorého sa dá baterka prichytiť na čokoľvek kovové a človek tak má voľné ruky na prácu.

Vychytávky na dlhé cesty

Patrí váš muž k tým, ktorí veľa cestujú? Potom sa mu bude do auta hodiť niečo, čo mu cestu spríjemní alebo zjednoduší. Praktickým tipom môže byť držiak na smartfón, do staršieho typu auta sa mu bude hodiť aj šikovné zariadenie, v ktorom sa spája nabíjačka na mobil s ďalšími funkciami, napríklad možnosťou prehrávania hudby z USB a bluetooth handsfree pre bezpečnejšie šoférovanie. Takúto multifunkčnú vecičku stačí zapojiť do 12 V zásuvky v aute.

Držiak na smartfón

Motorkárovi sa zas bude hodiť komunikátor, do prilby. Vďaka nemu bude počas jazdy v spojení s ostatnými, no komunikátory umožňujú aj bezpečné prepojenie so smartfónom a počúvanie inštrukcií z navigácie alebo hudby, ktorú môže aj zdieľať s ostatnými.

Vtipné darčeky

Hľadáte darček pre muža, ktorý sa neberie až tak vážne? Vtipným darčekom pre motorkára môže byť napríklad návlek na prilbu, hoci aj s motívom Santa Clausa, pandy či elfa. Prípadne skúste milý darček s vtipnou kartičkou – pokladničku v tvare prilby, do ktorej si môže sporiť napríklad „na poriadnu motorku“.  

Návlek na helmu Santa Claus

Pre tých, ktorí majú radi veci pod kontrolou

A čo tak kamera alebo „čierna skrinka“ do auta? Tento praktický darček iste poteší každého zodpovedného šoféra. Malá kamera umiestnená na čelnom skle, ktorá vo vysokom rozlíšení automaticky nahráva obraz pred autom, neprekáža vo výhľade a môže byť užitočná v rôznych situáciách, ktoré sa na ceste môžu ľahko prihodiť – môže napríklad pomôcť dokázať šoférovu nevinu pri dopravnej nehode.

Čierna skrinka do auta

Pre tých, ktorí chcú mať všetko tip-top

Klasikou pre mužov, ktorým mimoriadne záleží na vzhľade ich auta, je darčekový balíček autokozmetiky. Na trhu sú série prípravkov zabalené do darčekového boxu, vďaka ktorým sa bude karoséria lesknúť novotou a aj ďalšie časti auta od kolies až po interiér budú dokonale čisté a chránené. Podobné sety sú v ponuke aj pre motorkárov – so špeciálnymi čistiacimi prípravkami a potrebami, napríklad aj kefkou určenou na čistenie reťaze.

Ručný cyklónový vysávač

Praktický darček pre poriadkumilovného muža môže byť aj ručný cyklónový vysávač, s ktorým sa dá interiér auta jednoducho udržiavať dokonale čistý – bez prachu či zvieracích chlpov. Vyberte buď akumulátorový, alebo taký, ktorý sa napája cez 12 V zásuvku v aute. V ponuke nájdete aj vysávače s dizajnom, ktorý nikoho nenechá na pochybách, že tento rozhodne patrí do auta. Poriadkumilovný motorkár zas ocení špeciálny vešiak na motorkárske oblečenie, na ktorom bude mať svoje miesto prilba, bunda, aj všetko ostatné.

Pre milovníkov pohodlia

Po dlhom sedení  v aute určite urobí dobre masáž chrbta. Alebo rovno pri sedení? Aj to je možné, ak máte na sedadle v aute masážnu podložku – pri sedení dokáže príjemne uvoľniť stuhnuté svaly, zlepšiť krvný obeh či uľaviť od bolestí chrbta. Ak v aute nemáte vyhrievané sedadlá, ďalšou možnosťou je vyhrievaný poťah, ktorý sa zapojí do 12 V zásuvky. Ak si váš muž potrpí na pohodlie, niektorá z týchto vecičiek by mohla byť preňho tým pravým vianočným darčekom. 

Masážna podložka do auta

Pre milovníkov štýlu

S motívom áut a motoriek je v ponuke množstvo oblečenia – od tričiek a mikín až po bundy, šiltovky, šatky či ponožky. V tejto oblasti sa určite nájde niečo pre každý štýl aj každý rozpočet. Najdôležitejšie však je, aby to bol vzor alebo obrázok tej správnej značky. Táto kategória ponúka široký výber aj pokiaľ ide o doplnky – napríklad zapaľovače, slúchadlá, batohy či tašky. Naozaj štýlovým doplnkom, ktorý sa v lete bude hodiť nielen v aute, sú slnečné okuliare.

Športové mikiny

Pre zručných mechanikov

Ak váš muž patrí k tým, ktorí sú večne od oleja, ležia pod autom alebo vylepšujú svoju motorku, poteší ho nové náradie. Každý zručný mechanik už zrejme potrebné náradie má, no radosť mu urobíte kvalitnejšou náhradou, s ktorou sa mu bude pracovať lepšie. Určite teda vyberajte medzi menšími profesionálnymi sadami, nie medzi tými veľkými a lacnými, prípadne sa poobzerajte po jednotlivých kúskoch v špičkovej kvalite.

Náradie pre "mechanikov"

Náradie vám nič nehovorí a váš muž si v tejto oblasti určite vyberie najlepšie sám? Potom môže byť dobrým darčekom napríklad policový systém do garáže či dielne (link?), vďaka ktorému bude mať svoje náradie uložené prehľadne a pekne poruke. Praktický je aj stojan na kolesá, na ktorom budú uskladnené s minimálnymi nárokmi na priestor, navyše tak, že sa na rozdiel od obyčajného položenia na zemi nebudú deformovať.

Pre tých, ktorí nemajú garáž

Klasickým problémom v mestách býva nedostatok parkovacích miest. Chodí váš muž neskoro z práce a vždy ho čaká nekonečné hľadanie miesta, kde by mohol zaparkovať? Zaplaťte mu na rok vyhradené parkovacie miesto. Takýto darček mu bude robiť radosť každý deň.

Montovaná garáž pre motorku

Ak bývate v rodinnom dome, s priestorom na parkovanie zrejme problém nemáte. No možno už v garáži nebolo dosť miesta na novú motorku vášho muža. Čo tak objednať mu na ňu napríklad prístrešok? Nemusí ho dostať previazaný mašľou priamo pod stromček, pod tým môže byť zmluva na jeho dodanie. Alebo si dohodnite dodanie garáže, v ktorej bude štvorkolesový miláčik vášho muža určite lepšie chránený než vonku na obyčajnom parkovacom státí. Tú správnu garáž GARDEON si môžete pohodlne zvoliť v inteligentnom konfigurátore.

 

Zdroj (Source):
https://www.amazon.com
https://www.zamenej.sk
https://www.zasielkonos.sk
https://www.eshopstyx.sk
https://www.orava.eu
https://www.tvproducts.sk
https://www.pinterest.com
https://www.rucne-naradie.sk