Ikona telefónu +421 43 455 53 33 Po - Pia 7:30 - 17:00
Ikona shopu Vyskúšajte náš
e-shop »

Týchto 5 vecí by ste mali zvážiť pred kúpou záhradného domčeka

Kvety pred záhradným domčekom
Publikované 01.12.2021 13:40

Povala i pivnica sú plné a v garáži sa nedá pohnúť? Vtedy uvažujete, kam s ďalšími vecami, ktoré sa vám hromadia v dome. Sezónne oblečenie, náradie i staršie spotrebiče, vaše cenné spomienky či veci, ktoré šetríte pre budúce generácie. A čo tak využiť záhradný domček ako sklad? Ak uvažujete nad kúpou domčeka, určite by ste mali vziať do úvahy týchto 5 vecí.

 

Prvoradý je účel

Od toho, aký bude účel domčeka, sa odvíjajú aj jeho ďalšie parametre.  Na domácu pracovňu či dielňu by ste mali iné nároky než na skladovací priestor. Sklad napr. nepotrebuje okná ani vykurovanie.

Väčšie či menšie rozmery

Povedzme, že chcete, aby domček slúžil primárne ako sklad. Keďže už máte skúsenosti s tým, že miesta nikdy nie je dosť, mali by ste brať do úvahy rozmery. Tie, ktoré nevyhnutne potrebujete, ale aj dostatočnú rezervu. S efektívnym plánovaním úložných priestorov dosiahnete lepšie využitie priestoru. Ale k tomu sa ešte dostaneme.

Cena vs. materiál

Plastový, drevený či montovaný záhradný domček? Každý materiál má svoje výhody i nevýhody. Dávnejšie sme napísali článok o tom, ako jednotlivé materiály ochrániť pred vplyvmi počasia. Ktorý je teda najmenej náročný na údržbu? Správne hádate, že montovaný domček s oceľovou konštrukciou. Zároveň je z týchto troch možností najstabilnejší. Ide tiež o najlepší pomer ceny a kvality.

Keď si budete vyberať dodávateľa, nech vás nezlákajú tie najlacnejšie montované domčeky. Vždy si overte danú firmu a jej referencie. Príčinou nízkej ceny totiž môže byť napr. následná nekvalitná a zdĺhavá montáž.

Vonkajší i vnútorný dizajn

Pokiaľ neplánujte záhradný domček skryť do húštiny, mal by jeho exteriérový dizajn korešpondovať s dizajnom vášho domu alebo garáže. Od strechy až po omietku. Pre lepšiu predstavu si vyskladajte jeho vzhľad v našom konfigurátore. A pri tom nemusíte byť ani profi dizajnér, aby ste si vybrali farbu omietky. Stačí pár rád, ktoré nájdete napríklad v našom blogu.

Ak sa vám nechce premýšľať o farbách, ďalšou možnosťou je využiť silu prírody. Jednoduchý dizajn a bielu omietku doplnia šikovné popínavé rastliny.

V rámci stavby záhradného skladu si nemusíte lámať hlavu s interiérom. Ale predsa len bez regálov, skríň, políc a nástenných držiakov by sa z domčeka stalo malé smetisko. Pár škatúľ, lepiaca páska a centrofixka dokážu v tomto prípade zázraky. Vyskúšajte to.

Ak váš montovaný záhradný domček slúži ako sklad, nepotrebujete zatepľovať steny alebo zabezpečiť prívod vody. Takže ho len postavíme a vy ho hneď využívate.

Montáž záhradného domčeka

Stavba montovaného domčeka nie je nič náročné a navyše je to aj dosť rýchle. Možno však nie ste technický typ alebo jednoducho nestíhate. Jediné, čo v takom prípade musíte prichystať, je podklad. O montáž sa už postaráme my.

Máte nejaké otázky? Pokojne sa na nás obráťte a prezradíme vám všetko, čo chcete vedieť.

Zdroj (Source):
Fotobanka GARDEON